Ulica Kolumny w Łodzi do remontu. Miasto pokazało plany na 3 lata

Na tę informację od dawna czekali mieszkańcy i kierowcy – ulica Kolumny zostanie przebudowana. Jednak na nową drogę i chodniki trzeba będzie trochę poczekać. Przebudowa Kolumny i Ziemiańskiej oraz budowa kanalizacji i obwodnicy – to plany miasta na najbliższe trzy lata dla Wiskitna.

Ulica Kolumny do przebudowy

Łódzcy urzędnicy zapowiadają nowe drogowe inwestycje. Mieszkańcy przy ulicy Kolumny od dawna czekali na takie wiadomości. Dużym problemem jest brak odpowiedniego odwodnienia, co sprawia, że po każdej ulewie ulica przypomina rzekę.

Przygotowano szczegółowy plan na najbliższe trzy lata, który ma odmienić ulice na Wiskitnie. Do wakacji utwardzone zostaną pobocza na całej długości ulicy Kolumny. Jeszcze w tym roku nowa asfaltowa nawierzchnia zostanie ułożona na Ziemiańskiej. W latach 2024-2025 wybudowane zostaną chodniki na odcinku od Kolumny 96 do ul. Zygmunta, a od ul. Kalinowskiego do granicy miasta wykonane zostaną nowe chodniki i nawierzchnia jezdni.

Ulica kolumny

Miasto pracuje również nad dokumentacją dla przebudowy ul. Kolumny
od ul. Zygmunta do ul. Kalinowskiego, gdzie w latach 2025-2026 wymieniony zostanie wodociąg oraz wybudowana kanalizacja.

Dopiero w kolejnym roku pozwoli to wybudować nową drogę z chodnikami. W tych samym okresie prowadzone będą prace nad budową obwodnicy Wiskitna, która odciąży osiedle od ciężkiego transportu. Wszystkie te zadania będą realizowane etapami.

Ogrzewanie ze ścieków. Łódź chce wybudować instalację pozyskiwania energii z odpadów

Komentarze Facebook

Skomentuj

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

REKLAMA

Czytaj więcej

Wiadomości