wtorek, 21 maja 2024

Trąba powietrzna nad Lubelszczyzną. W Łódzkiem kolejne ostrzeżenie o burzy z gradem

Udostępnij

Kolejny dzień meteorolodzy ostrzegają mieszkańców Łódzkiego przed burzami z gradem. Zjawiska atmosferyczne będące efektem spotykania się różnych frontów nad naszymi głowami, są bardzo niebezpieczne. Nad Lubelszczyzną przeszła we wtorek trąba powietrzna. Prognozowana burza w Łódzkiem ma mieć siłę pierwszego stopnia.

Nad Łodzią, Zgierzem czy powiatem bełchatowskim i piotrkowskim zagrzmiało we wtorek i spadł ulewny deszcz. Mieszkańcy na bieżąco relacjonują sytuację w swoich miejscowościach na profilu tzw. łowców burz pasjonujących się tymi zjawiskiem pogodowym.

Burza w Łódzkiem. Ostrzeżenie meteo

Meteorolodzy z biura prognoz w Poznaniu wydali ostrzeżenie dla Łódzkiego. Burza pierwszego stopnia z gradem i intensywnymi opadami deszczu może przechodzić od godzin popołudniowych we wtorek również do popołudnia następnego dnia (22 maja).

Prognozuje się wystąpienie opadów deszczu od 25 mm do 40 mm. Miejscami burze z porywami wiatru do 60 km/h. Możliwy jest także grad. Burza w Łódzkiem może wystąpić z prawdopodobieństwem 80 procent.

Ostrzeżenie meteo dotyczy powiatów: bełchatowskiego, opoczyńskiego, pajęczańskiego, piotrkowskiego, radomszczańskiego, wieluńskiego, wieruszowskiego i Piotrkowa Trybunalskiego.

Trąba powietrzna na Lubelszczyźnie

O wiele niebezpieczniej jest w innych regionach kraju. Przez cztery miejscowości w okolicach Lublina przeszła trąba powietrzna, która uszkodziła ponad 120 budynków – mieszkalnych i gospodarczych. Jedna osoba została ranna. Na Lubelszczyźnie cały czas obowiązują ostrzeżenia pogodowe IMGW.

Komentarze Facebook
REKLAMA

Czytaj więcej

Wiadomości