niedziela, 19 maja 2024

Podwykonawca Orientarium protestuje, bo nie zapłacono mu za pracę. „Jestem na skraju bankructwa”

Udostępnij

Orientarium13
Orientarium14
Orientarium16
Orientarium5
Orientarium4
Orientarium10
Orientarium11
Orientarium12
Orientarium
Orientarium3
Orientarium9
Orientarium8
Orientarium7
Orientarium6
Orientarium3
Orientarium2

Orientarium w Łodzi nabiera kształtów. To największa inwestycja w historii łódzkiego ogrodu zoologicznego, który w połowie znajdzie się na terenie Orientarium. Głównym wykonawcą inwestycji jest firma Mosty Łódź, która zatrudniła podwykonawców do części prac. Jeden z nich protestuje i domaga się zapłaty 240 tysięcy złotych, których nie otrzymał za pierwsze prace budowy Orientarium w Łodzi.

Jacek Wojewoda, właściciel firmy będącej podwykonawcą, wystawił w Urzędzie Miasta Łodzi transparent, by nagłośnić problem. Twierdzi, że przez brak zapłaty grozi mu bankructwo.

Zatrudniam 14 osób. Wszystkim zapłaciłem za pracę. Nie zapłaciłem podatków i ubezpieczenia społecznego i stoję na skraju bankructwa. Dałem firmie ultimatum, którego termin minął w ubiegły piątek. Sprawa cały czas sprawa rozmywana. A ja nie dostałem żadnej odpowiedzi w sprawie zaległej zapłaty. JACEK WOJEWODA z firmy Porex

Mężczyzna twierdzi, że w takiej sytuacji pieniądze za prace przy budowie Orientarium w Łodzi powinien wypłacić mu inwestor, którego obowiązuje solidarna odpowiedzialność. Zarząd łódzkiego ogrodu zoologicznego zorganizował spotkania pojednawcze, by wszyscy przedsiębiorcy budujący Orientarium w Łodzi otrzymali należne wynagrodzenie. Mediacje nie zakończyły się jednak rozstrzygnięciem.

Roszczeniowa kwota nie zostanie prawdopodobnie wypłacona nikomu innemu. Istnieje jeszcze forma depozytu sądowego i dopiero po rozstrzygnięciu dojdzie do zapłaty. ARKADIUSZ JAKSA, prezes zarządu Miejskiego Ogrodu Zoologicznego w Łodzi

Z przedstawicielami firmy PL Bud z Wrocławia, która powinna zapłacić swoim podwykonawcom, nie ma kontaktu. Dowiedzieliśmy się, że Mosty Łódź rozwiązały umowę z wrocławską firmą i podpisały już nową z innym głównym podwykonawcą.

Budowa Orientarium ma potrwać około trzech lat. Nowoczesne pawilony, wybiegi i woliery zajmą powierzchnię ponad 10 pełnowymiarowych boisk piłkarskich. Do tego powstanie zaplecze rekreacyjno-gastronomiczne o powierzchni około 20 tysięcy metrów kwadratowych.

Objętość największego zbiornika wodnego wyniesie 2500 m sześciennych, a jego głębokość sięgnie 6 m. Ta największa w historii ogrodu zoologicznego inwestycja warta jest 262 mln zł.

https://www.youtube.com/watch?v=LdF6_pkoY_E&feature=youtu.be

Komentarze Facebook
REKLAMA

Czytaj więcej

Wiadomości