czwartek, 23 maja 2024

Telefon zaufania dla dzieci i młodzieży w Łódzkiem. Po pomoc także w mediach społecznościowych

Udostępnij

W Łódzkiem uruchomiono telefon zaufania dla dzieci i młodzieży. Linia działa przez siedem dni w tygodniu, a ze specjalistami można skontaktować się także poprzez media społecznościowe. Projekt finansuje Samorząd Województwa Łódzkiego. Telefon zaufania dla dzieci i młodzieży będzie działał na razie do połowy czerwca.

Pomoc w kryzysie

Regionalny interwencyjny telefon zaufania dla dzieci i młodzieży uruchomiono w Łódzkiem 20 kwietnia. Po drugiej stronie słuchawki, ekranu komputera czy telefonu czekają terapeuci, pedagodzy, psycholodzy oraz inni fachowcy, którzy specjalizują się w interwencjach kryzysowych dzieci i młodzieży.

Co ważne, ze specjalistami można kontaktować się nie tylko poprzez numer telefonu 726 611 611, ale także w mediach społecznościowych: na Messengerze i Snapchacie. Telefon zaufania dla dzieci i młodzieży w Łódzkiem działa przez siedem dni w tygodniu.

Specjaliści służą pomocą i radą młodym ludziom, którzy nie radzą sobie w sytuacjach kryzysowych. Jedną z takich sytuacji może być czas, w jakim się wszyscy znaleźliśmy, dotyczący ograniczeń w związku z epidemią koronawirusa.

Telefon działać będzie do 14 czerwca. Projekt w całości finansuje Samorząd Województwa Łódzkiego.

Jak skontaktować się z telefonem zaufania?
Infolinia: 726 611  611; codziennie w godzinach 12-20. Snapchat i Messenger: Pogadajmytutaj; codziennie od godziny 20 do północy.
Telefon-zaufania-dla-dzieci-i-mlodziezy

Komentarze Facebook

Spis treści

REKLAMA

Czytaj więcej

Wiadomości