W Łódzkiem uruchomiono telefon zaufania dla dzieci i młodzieży. Linia działa przez siedem dni w tygodniu, a ze specjalistami można skontaktować się także poprzez media społecznościowe. Projekt finansuje Samorząd Województwa Łódzkiego. Telefon zaufania dla dzieci i młodzieży będzie działał na razie do połowy czerwca.

Pomoc w kryzysie

Regionalny interwencyjny telefon zaufania dla dzieci i młodzieży uruchomiono w Łódzkiem 20 kwietnia. Po drugiej stronie słuchawki, ekranu komputera czy telefonu czekają terapeuci, pedagodzy, psycholodzy oraz inni fachowcy, którzy specjalizują się w interwencjach kryzysowych dzieci i młodzieży.

Co ważne, ze specjalistami można kontaktować się nie tylko poprzez numer telefonu 726 611 611, ale także w mediach społecznościowych: na Messengerze i Snapchacie. Telefon zaufania dla dzieci i młodzieży w Łódzkiem działa przez siedem dni w tygodniu.

Specjaliści służą pomocą i radą młodym ludziom, którzy nie radzą sobie w sytuacjach kryzysowych. Jedną z takich sytuacji może być czas, w jakim się wszyscy znaleźliśmy, dotyczący ograniczeń w związku z epidemią koronawirusa.

Telefon działać będzie do 14 czerwca. Projekt w całości finansuje Samorząd Województwa Łódzkiego.

telefon-zaufania-dla-dzieci-i-mlodziezy