Całodobowa i bezpłatna infolinia dla dzieci, młodzieży, rodziców i pedagogów działa od października. To telefon wsparcia dla każdego, kto potrzebuje profesjonalnego wsparcia.

Telefon wsparcia

Pod numerem telefonu 800 080 222 dzieci, młodzież, ale także rodzice, nauczyciele i pedagodzy będą mogli uzyskać profesjonalną pomoc doświadczonych psychologów, pedagogów i prawników.

Jak pokazują statystyki, młodzi ludzie coraz częściej zapadają na depresje i nerwice. Wielu z nich pada ofiarą przemocy i agresji  ze strony rówieśników i dorosłych. Są coraz bardziej samotni, często nie mają z kim porozmawiać o swoich problemach.

Telefon wsparcia ma pomóc skontaktować się ze specjalistami z Fundacji Itaka 24 godziny na dobę i udzielić fachowego wsparcia w najtrudniejszych sytuacjach.

Bezpłatnie i anonimowo

Wszystkie działania są realizowane bezpłatnie i anonimowo. Pełen wykaz dyżurów można znaleźć na oficjalnej stronie projektu: www.liniadzieciom.pl

Nowy numer telefonu został uruchomiony na zlecenie Ministerstwa Edukacji Narodowej ze środków z Narodowego Programu Zdrowia.