wtorek, 21 maja 2024

Nowe samochody i sprzęt dla łódzkich OSP

Udostępnij

Osp-lodz (4)
Osp-lodz (3)
Osp-lodz (2)
Osp-lodz (1)

Jednostki OSP w Łodzi dostały nowe samochody i sprzęt pożarniczy. Zakupy zrobiono dzięki budżetowi obywatelskiemu. Całość kosztowała 685 tys. zł. To druga transza nowego sprzętu i wozów dla OSP w Łodzi.

Nowe, lepsze

W Łodzi działa 15 jednostek ochotniczych straży pożarnych, które dysponują 35 samochodami ratowniczo-gaśniczymi. W sierpniu OSP z Retkini, Wiskitna i Mikołajewa wzbogaciły się o trzy nowoczesne wozy strażackie.

Do jednostek trafiły m.in.: ciężki samochód ratowniczo-gaśniczy, mikrobus z przeznaczeniem do wykorzystywania podczas wiatrołomów oraz przyczepa wyposażona w specjalistyczny namiot pneumatyczny do zabezpieczania zdarzeń masowych. Łączna wartość przekazanego wówczas sprzętu to ponad 1,3 mln zł.

Kolejne zakupy

Teraz kolejne jednostki mogą cieszyć się z zakupów. OSP Łódź-Łagiewniki dostała kluczyki do wartego 321 tys. zł lekkiego samochodu ratowniczo-gaśniczego marki Ford DCAB Transit.

Ford Transit Trend Kombi za 170 tys. zł trafił do strażaków ochotników z jednostki Łódź-Nowe Złotno, a jednostki z Łaskowic i Sikawy doposażone zostały w zestawy ratownictwa techniczno-gaśniczego o łącznej wartości niemal 200 tys. zł.

Komentarze Facebook
REKLAMA

Czytaj więcej

Wiadomości