niedziela, 19 maja 2024

Osiem nowych połączeń PKS od nowego roku

Udostępnij

Nowe połączenia PKS w Łódzkiem wejdą w życie od nowego roku. To zapowiedź marszałka województwa łódzkiego. Do tej pory uruchomiono 29 nowych linii. Większość z nich ruszyła od początku września. Uruchomionych zostało 136 przystanków.

Nowe połączenia PKS

Z nowych linii PKS od września dziennie korzystało około 3 tysięcy osób. Pasażerowie kupili na tych trasach 21 tysięcy biletów jednorazowych i 1536 miesięcznych.

Cały czas prowadzimy konsultacje społeczne. Ich wynikiem będą kolejne nowego połączenia PKS. Od 1 stycznia uruchomionych zostanie osiem nowych linii, które uzupełnią istniejącą siatkę.

zapowiedział GRZEGORZ SCHREIBER, marszałek łódzki

Te połączenia to: Łowicz-Wola Kałkowa-Piątek; Rawa Mazowiecka-Żelechlinek-Brzeziny; Piotrków Trybunalski-Wola Krzysztoporska-Radomsko; Radomsko-Strzelce Wielkie-Pajęczno; Poddębice-Wartkowice-Aleksandrów Łódzki; Brzeziny-Stryków-Głowno-Łyszkowice; Zduńska Wola-Łask-Buczek-Widawa; Aleksandrów Łódzki-Lutomiersk-Wodzierady-Łask.

Marszałek zachęca inne samorządy lokalne do składania wniosków o dofinansowanie planowanych przez nie połączeń. Województwo może bowiem wziąć na siebie tylko połączenia między powiatami. Te, które odbywają się w granicach gmin lub powiatów, powinny organizować właśnie samorządy gminne lub powiatowe.

Województwo łódzkie w tym roku w ramach Funduszu rozwoju przewozów autobusowych otrzymało 15,5 mln zł.

Komentarze Facebook
REKLAMA

Czytaj więcej

Wiadomości