piątek, 14 czerwca 2024

Wirtualna sztafeta miast partnerskich z Polski i Węgier zakończona świetnym wynikiem

Udostępnij

Dobiegła końca wirtualna sztafeta miast partnerskich Bełchatowa i węgierskiego Csongrádu. Sportowe zmagania zorganizowano pod hasłem „Przyjaźń bez granic / Nieograniczona przyjaźń”. W trakcie całej akcji celem było pokonanie dystansu 750 km, który dzieli oba miasta. Biegacze oraz rowerzyści z Polski i Węgier pokonali prawie sześciokrotność tej odległości.

Sztafeta miast partnerskich Bełchatowa i Csongrádu podsumowana

Dwa tygodnie trwała sztafeta miast partnerskich, w której udział brali biegacze i rowerzyści z Polski i Węgier. Do pokonania był dystans 750 kilometrów, który dzieli polski Bełchatów oraz węgierski Csongrád. Tę odległość udało się przebyć już po trzech dniach. Łącznie uczestnicy, którzy swoje wyniku udostępniali w sieci, pokonali 5200 kilometrów.

Ze względu na panującą pandemię koronawirusa zdecydowano się, że sztafeta miast partnerskich odbędzie się w wirtualnej formie. O całej akcji pisaliśmy TUTAJ.

Udział w zabawie biegowej wzięło 36 osób, które przebiegły łączny dystans 3054 kilometrów. Świetnym rekordem popisał się bełchatowianin Kamil Nadrowski, który sumując wszystkie wyniki, w ciągu dwóch tygodni pokonał dystans 520 km, a więc sam ustanowił blisko 20% wszystkich przebiegniętych kilometrów przez pozostałych 35 uczestników.

W sztafecie startowało też 26 rowerzystów, którzy razem przebyli 2146 kilometrów. Rekord pobił mieszkaniec Csongrádu ‎Róbert Papp, który pokonał 505-kilometrowy dystans.

Medale dla wszystkich uczestników wirtualnej sztafety miast partnerskich zapewnili Węgrzy. Przesyłka dotarła już do Urzędu Miasta Bełchatowa. Z kolei nasz magistrat przekazał nagrody rzeczowe dla najlepszych biegaczy i rowerzystów z ‎ Csongrádu. Również upominki rzeczowe otrzymają bełchatowianie, którzy w biegu i w jeździe na rowerze zajęli miejsca na podium jeśli chodzi o pokonany dystans.

Uczestnicy sztafety otrzymają wiadomość e-mail dotyczącą zasad przekazania nagród.

Przeczytaj także:

GKS Bełchatów w osłabieniu przegrał derby z ŁKS Łódź

Plastyczny konkurs dla uczniów z Łobudzic podsumowany (ZDJĘCIA)

Komentarze Facebook
REKLAMA

Czytaj więcej

Wiadomości

Nie możesz kopiować zawartości tej strony. Wszystkie prezentowane treści podlegają ochronie prawa autorskiego, a ich właścicielem jest wydawca Wiadomosci-Lodz.pl

Hello world ! e skuteczni : darmowe metody zdobywania klientów. Wybór odpowiednich materiałów jest kluczowy dla zapewnienia trwałości i bezpieczeństwa komory hiperbarycznej. Polski producent suplementów diety – jakość i ekologia.