wtorek, 21 maja 2024

Szpitale w Łódzkiem wracają do normalnego leczenia. Więcej łóżek i planowe zabiegi

Udostępnij

Szpitale w Łódzkiem przywracają planowe zabiegi i łóżka dla pacjentów z innymi chorobami niż COVID-19. Wszystko wskazuje na to, że sytuacja epidemiczna stabilizuje się. Ostatniej doby w centrum kraju przybyło ponad 500 zakażonych koronawirusem. A to oznacza znaczny spadek nowych zachorowań w porównaniu do poprzedniego tygodnia, kiedy potwierdzono ponad tysiąc kolejnych zakażeń.

Szpitale w Łódzkiem wracają do normalności

Od środy (28 kwietnia) w województwie łódzkim będzie więcej łóżek w oddziałach innych niż zakaźne. Trwa przywracanie ich pierwotnych funkcji, bo w szczycie pandemii większość oddziałów przeznaczano dla chorych na COVID-19.

Sytuacja epidemiczna powoli się poprawia. Chcemy stopniowo przywracać funkcje oddziałom szpitalnym, zdejmując z nich obowiązki związane z leczeniem chorych covidowych. Wchodzą w życie decyzje wojewody dotyczące likwidacji miejsc dla pacjentów z COVID-19. zapewniła DAGMARA ZALEWSKA, rzecznik wojewody łódzkiego

Na razie trzy szpitale w Łódzkiem zmniejszają liczbę miejsc na tzw. II poziomie zabezpieczenia covidowego. W placówce w Głownie przywrócone zostaną 32 łóżka, w Radomsku takich miejsc będzie 54, a w Łęczycy – 30.

Do wtorku (27 kwietnia) szpitale w Łódzkiem leczyły ponad 2 tysiące 300 pacjentów zakażonych koronawirusem. Wszystkich takich miejsc w naszym regionie przygotowano 3870.

Na 383 respiratory, wolnych jest 178, czyli o 9 więcej niż 23 kwietnia.

Komentarze Facebook
REKLAMA

Czytaj więcej

Wiadomości