czwartek, 29 lutego 2024

Szpitale wstrzymują przyjęcia na oddziały dziecięce i porodówkę

Udostępnij

Szpital w Opocznie na tydzień wstrzymuje przyjęcia najmniejszych pacjentów i kobiet do porodu.  Tydzień później przyjęcia na oddział pediatryczny wstrzymuje Tomaszowie Centrum Zdrowia. To tak zwane czasowe zaprzestanie działalności.

Bez przyjęć dzieci i porodów

Pacjenci nie będą przyjmowani na opoczyński oddział dziecięcy i pion noworodkowy od 6 do 13 lipca. W związku z tym w szpitalu nie będą odbywały się także porody. Czasowe wstrzymanie pracy ma związek z absencją chorobową personelu, ale i pracami, których nie można wykonać, gdy oddział pracuje.

Gdy szpital w Opocznie nie będzie przyjmował najmniejszych pacjentów i ciężarnych do porodu, bez wątpienia zajmą się nimi specjaliści z okolicznych placówek. Szpital w Opocznie dostał zapewnienie od innych placówek. 

Pacjentów przyjmie Szpital św. Łukasza w Końskich, Tomaszowskie Centrum Zdrowia i Powiatowe Centrum Matki i Dziecka w Piotrkowie Trybunalskim.

Dwa tygodnie bez oddziału

Gdy szpital w Opocznie wznowi pracę, tydzień później utrudnienia będą w Tomaszowskim Centrum Zdrowia. Tam od 22 lipca do 4 sierpnia wstrzymane będą przyjęcia na oddział pediatryczny.

REKLAMA

Czytaj więcej

Wiadomości