czwartek, 23 maja 2024

Strzelał z wiatrówki do ludzi. Rannych dwóch mężczyzn

Udostępnij

Mężczyzna strzelał z wiatrówki do ludzi siedzących przed lokalem w Łyszkowicach. Rannych zostało dwóch mężczyzn. Po pościgu zatrzymano napastnika.

Pościg za napastnikiem

Do dwóch mężczyzn siedzących na schodach lokalu w Łyszkowicach podszedł mężczyzna, który nagle wyciągnął pistolet pneumatyczny wiatrówkę i oddał strzał w ich kierunku.

Mężczyźni natychmiast zareagowali próbując obezwładnić napastnika i ruszyli za nim w pościg. Zanim jednak udało im się obezwładnić mężczyznę i odebrać broń, ten oddał kilka strzałów raniąc obydwu.

Recydywa dla strzelca

Mężczyźni ostateczni zatrzymali sprawcę, zadzwonili na policję i przekazali funkcjonariuszom mężczyznę. 27-latek z powiatu łowickiego został zatrzymany. Miał 1,5 promila alkoholu w organizmie. 

Ranni mężczyźni odnieśli tylko powierzchowne obrażenia. Na miejscu pomogli im ratownicy medyczny.

Odnieśli oni powierzchowne obrażenia ciała. 27-latek po wytrzeźwieniu usłyszał zarzut dotyczący narażenia na niebezpieczeństwo w warunkach tzw. recydywy. Teraz grozi mu wyższy wymiar kary, nawet do 4,5 roku pozbawienia wolności. Prokurator Rejonowy w Łowiczu zastosował wobec podejrzanego dozór policyjny.

Komentarze Facebook
REKLAMA

Czytaj więcej

Wiadomości