sobota, 18 maja 2024

Krzysztof Kwiatkowski zrezygnował z funkcji prezesa Najwyższej Izby Kontroli

Udostępnij

Krzysztof Kwiatkowski zrezygnował w poniedziałek (19 sierpnia) z funkcji prezesa Najwyższej Izby Kontroli. Swą decyzję uzasadnił startem w jesiennych wyborach parlamentarnych. Jednocześnie przypomniał, że jego kadencja wygasa za kilka tygodni, więc rezygnacja w żaden sposób nie wpłynie na funkcjonowanie NIK do czasu wyboru nowego prezesa.

Krzysztof Kwiatkowski zrezygnował

O swojej decyzji Krzysztof Kwiatkowski poinformował w oświadczeniu opublikowanym w serwisie internetowym Najwyższej Izby Kontroli. Kilkukrotnie podkreślił w nim, że starał się w czasie pełnienia funkcji prezesa NIK być całkowicie apolitycznym.

Chcąc zachować wartość apolityczności tej instytucji, a po podjęciu przeze mnie decyzji o starcie w wyborach parlamentarnych, składam rezygnację z pełnionej funkcji KRZYSZTOF KWIATKOWSKI

Rezygnację Krzysztof Kwiatkowski wysłał do marszałka sejmu. Do czasu wyboru nowego prezesa NIK, funkcję będzie pełnił jeden z wiceprezesów izby.

Zapowiedź startu w wyborach

W środę (21 sierpnia) Krzysztof Kwiatkowski ma się spotkać w Łodzi z mieszkańcami, by przedstawić im swój program z jakim zamierza wystartować w wyborach parlamentarnych. 

Zapowiedział, że program oparł  głównie o doświadczenie i wiedzę wyniesione ze swej pracy w Najwyższej Izbie Kontroli. Kadencja prezesa NIK kończy się 28 sierpnia 2019 roku.

Komentarze Facebook
REKLAMA

Czytaj więcej

Wiadomości