piątek, 14 czerwca 2024

Strategia Rozwoju Województwa Łódzkiego 2030. Zgłoś swoje uwagi

Udostępnij

Mieszkańcy Bełchatowa do 9 kwietnia mogą składać wnioski oraz uwagi do projektu pn.: „Strategia Rozwoju Województwa Łódzkiego 2030” oraz Krajowego Planu Odbudowy.

Region województwa łódzkiego w najbliższym czasie może czekać dużo zmian. W najważniejszym dokumencie samorządu jakim jest „Strategia Rozwoju Województwa Łódzkiego 2030” znajduje się plan działania na kolejną dekadę. Za pośrednictwem strony www.strategia.lodzkie.pl można uzyskać więcej informacji np. w temacie konsultacji społecznych.

Mieszkańcy Bełchatowa mogą do 9 kwietnia składać wnioski i uwagi na adres e-mail: lp.eikzdolobfsctd@rp lub bezpośrednio pocztą na adres: Departament Polityki Regionalnej Urząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego, al. Piłsudskiego 8, Łódź 90-051. Również pod tym samym adresem można złożyć wniosek lub uwagę w formie pisemnej w Biurze Podawczym Urzędu Marszałkowskiego. W tytule takiej korespondencji ma się znajdować dopisek: „Uwagi i wnioski do SRWŁ 2030”.

Jednakże nie tylko Strategia Rozwoju Województwa Łódzkiego 2030 jest ważnym dla mieszkańców naszego regionu dokumentem z którym strona społeczna powinna się zapoznać i zgłosić swoje ewentualne propozycje zmian. Do 2 kwietnia istnieje możliwość składania opinii w temacie Krajowego Planu Odbudowy, który jest opracowywany przez każde państwo należące do Unii Europejskiej. KPO znajduje się pod tym adresem internetowym: www.gov.pl/web/planodbudowy.

Przygotowanie Krajowego Planu Odbudowy jest podstawą do otrzymania korzyści z Instrumentu Odbudowy i Zwiększenia Odporności, który jest wyceniany na 750 miliardów euro. Polska z tego programu otrzyma 23,9 miliarda euro dotacji oraz 34,2 miliarda euro pożyczek co łącznie daje nieco ponad 58 miliardów euro.

Na stronie www.gov.pl można znaleźć formularz do wniosków i uwag. Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej w tym celu do 2 kwietnia przeprowadza konsultacje społeczne.

Przeczytaj także:

Drogowcy łatają ubytki w jezdni

W Bełchatowie pamiętają o Żołnierzach Wyklętych (ZDJĘCIA)

Komentarze Facebook
REKLAMA

Czytaj więcej

Wiadomości

Nie możesz kopiować zawartości tej strony. Wszystkie prezentowane treści podlegają ochronie prawa autorskiego, a ich właścicielem jest wydawca Wiadomosci-Lodz.pl

Uncategorized e skuteczni : darmowe metody zdobywania klientów. Czym są komory hiperbaryczne. Przyszłość produkcji suplementów diety w unii europejskiej.