czwartek, 23 maja 2024

Strajk nauczycieli w Łodzi od 15 października. Zero kół zainteresowań, wycieczek i pozalekcyjnych zajęć

Udostępnij

Strajk nauczycieli rozpocznie się 15 października jednocześnie we wszystkich szkołach w kraju. Nauczyciele będą wykonywać tylko zadania opisane w przepisach prawa oświatowego.

Nowy-stary strajk nauczycieli

Podczas środowej (2 października) konferencji prasowej Sławomir Broniarz, prezes Związku Nauczycielstwa Polskiego, poinformował o bezterminowej akcji protestacyjnej w szkołach.

Będzie ona polegać na wykonywaniu tylko tych czynności, tych zadań, tych obowiązków, które – po pierwsze – mieszczą się w 40-godzinnym wymiarze pracy nauczyciela, a po drugie, które są opisane w przepisach prawa oświatowego.

mówi SŁAWOMIR BRONIARZ, prezes ZNP

Dodał, że nauczyciele nie będą wykonywać tych zajęć, które „stały się pewną normą”. Chodzi m.in. o wycieczki szkolne, zielone szkoły, koła zainteresowań czy zajęcia pozalekcyjne.

Za strajkiem włoskim opowiedziała się aż połowa nauczycieli w ankiecie przeprowadzonej przez ZNP. Celem akcji jest zrównanie pensji zasadniczej nauczyciela dyplomowanego z przeciętnym wynagrodzeniem w kraju. Natomiast, w przypadku wynagrodzenia pozostałych stopni awansu zawodowego byłyby w odniesieniu procentowym do płacy nauczyciela dyplomowanego.

Komentarze Facebook
REKLAMA

Czytaj więcej

Wiadomości