wtorek, 21 maja 2024

Łowcy głów zatrzymali w Łodzi pedofila z Irlandii Północnej

Udostępnij

Policyjni łowcy głów zatrzymali w Łodzi pedofila. Akcję przeprowadzili policjanci z Poznania, którzy od kilku tygodni zajmowali się w Polsce poszukiwaniami przestępcy podejrzewanego o kilkadziesiąt aktów przemocy seksualnej. Przedstawione mu dotychczas zarzuty popełnienia przestępstw seksualnych obejmują 80 ofiar – dzieci i starszych, niedołężnych osób .

Łowcy głów zatrzymali pedofila w Łodzi

Po pomoc do polskich policjantów w ustaleniu miejsca pobytu i zatrzymaniu groźnego przestępcy seksualnego zwrócił się podinsp. Bartosz Furgała Oficer Łącznikowy Polskiej Policji i Radca Ambasady Rzeczypospolitej Polskiej w Londynie.

Policja z Irlandii Północnej od jakiegoś czasu prowadziła dwa śledztwa w sprawie przestępstw seksualnych na szkodę dzieci oraz osób starszych i nieporadnych. Podejrzanym okazał się Polak mieszkający na stałe od kilkunastu lat w Irlandii Północnej. mł. insp. ANDRZEJ BOROWIAK, rzecznik KWP w Poznaniu

Na trop mężczyzny wpadli policjanci z Zespołu Poszukiwań Celowych Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu, tzw. łowcy głów. Funkcjonariusze dostali informację, że poszukiwany pedofil będzie w Łodzi.

Kilkadziesiąt zarzutów i dwa nakazy aresztowania

W Irlandii Północnej poszukiwany mężczyzna usłyszał ponad 80 zarzutów. Niestety, został tymczasowo zwolniony z policyjnego aresztu, a sąd zadecydował jedynie o dozorze policyjnym. Po opuszczeniu aresztu przestępca zniknął. Dlatego 4 września, a następnie 26 września tego roku zostały wystawione dwa europejskie nakazy aresztowania (ENA) mężczyzny.

Policjanci wiedzieli, że mężczyzna przez kilka lat służył w Legii Cudzoziemskiej i nabyte umiejętności mogą mu pomóc w długotrwałym ukrywaniu się. Funkcjonariusze dowiedzieli się też, że mężczyzna ma dużą kwotę pieniędzy, pochodzących ze sprzedaży mieszkania w Irlandii Północnej.

Jeden z tropów prowadził do Łodzi. Okazało się, że mężczyzna zakochał się w mieszkającej w Łodzi kobiecie i latem wprowadził się do niej. Zatrzymania zupełnie się nie spodziewał. Policyjni łowcy głów zatrzymali pedofila w mieszkaniu jego kobiety.

Zatrzymany pedofil został tymczasowo osadzony w łódzkim areszcie śledczym. Rozpoczęła się procedura zmierzająca do przekazania go do Irlandii Północnej. 

Zatrzymany trafił do Aresztu Śledczego w Łodzi, gdzie będzie oczekiwał na decyzję sądu o przekazaniu go do Irlandii Północnej.

Komentarze Facebook
REKLAMA

Czytaj więcej

Wiadomości