czwartek, 23 maja 2024

14 nowych karetek w Łódzkiem. Gdzie będą stacjonować?

Udostępnij

Nowe karetki będą stacjonować w Łodzi, Skierniewicach, Kutnie, Łęczycy, Żychlinie i Zdunach. To pierwsze z ambulansów, które zostaną wymienione w Łódzkiem w ramach ogólnokrajowego programu wymiany karetek. Wiceminister zdrowia, Janusz Cieszyński, podpisał z łódzkim pogotowiem umowę na dofinansowanie tego zakupu.

Nowe karetki w Łódzkiem

W sumie województwo łódzkie kupi 14 nowych ambulansów, które stacjonować będą w: Złoczewie, Sokolnikach, Wieluniu, Piotrkowie Trybunalskim, Rzecznicy, Brzezinach, Skierniewicach, Łęczycy, Łodzi przy ul. Przybyszewskiego oraz przy ul. Pieniny, Aleksandrowie Łódzkim, Kutnie, Zdunach i Żychlinie.

Ministerstwo Zdrowia rozpoczęło właśnie realizację ogólnopolskiego „Programu wymiany ambulansów”. Do stacji pogotowia ratunkowego w całym kraju dojedzie 200 nowoczesnych karetek. Województwa dostaną po 400 tys. zł dofinansowania na każdą karetkę.

Do tej pory polskim pacjentom służyły nawet kilkunastoletnie karetki. Co trzeci ambulans w Polsce ma 6 lat lub więcej. Po zakończeniu wymiany średni wiek pojazdu funkcjonującego w systemie spadnie o 30 miesięcy.

Program ma być kolejnym etapem reformy systemu ratownictwa medycznego. W ubiegłym roku Ministerstwo Zdrowia zrobiło akcję „Wspieramy SOR-y”, w ramach której do stu oddziałów ratunkowych w przekazano nowy sprzęt do ratowania życia.

Komentarze Facebook
REKLAMA

Czytaj więcej

Wiadomości