wtorek, 21 maja 2024

Śmiertelny wypadek w Wilczych Piętkach. Zginął 16-letni pasażer motocykla

Udostępnij

Przejażdżka dwóch 16-letnich nastolatków nie mogła się skończyć dobrze. Wjechali motocyklem w pieszego. Na miejscu zginęli potrącony mężczyzna i pasażer motocykla. Kierowca motocykla po wypadku zbiegł z miejsca zdarzenia. Jest już zgoda na jego zatrzymanie.

Śmiertelny wypadek w Wilczych Piętkach

W piątek 25 września po godzinie 22, 16-letni mężczyzna jechał w miejscowości Wilcze Piętki motocyklem swojego wuja. Na przejażdżkę sportowym suzuki zabrał 16-letniego kolegę. 

Około godziny 22.30 na gminnej drodze uderzył w idącego 55-letniego mężczyznę. Stracił zupełnie panowanie nad motocyklem, zjechał do rowu, a następnie wjechał w drzewo.

Po wypadku zostawił na miejscu zarówno potrąconego mężczyznę, jak i swego pasażera i uciekł.

Pijany, nieletni kierowca

Na miejscu wypadku policjanci, strażacy i ratownicy medyczni przez kilkadziesiąt minut walczyli o życie pieszego i pasażera motocykla. Niestety, obu mężczyzn nie udało się uratować.

16-letni kierowca motocykla, który uciekł z miejsca zdarzenia został zatrzymany niespełna godzinę po wypadku. Został przewieziony do szpitala. Tutaj na polecenie prokuratury i Sądu Rodzinnego w Rawie Mazowieckiej jest pilnowany przez policjantów.

Dalsze czynności będą z nim wykonywane po wyrażeniu zgody przez lekarzy na przesłuchanie. MAŁGORZATA LEWANDOWSKA, Komenda Powiatowa Policji w Rawie Mazowieckiej

Wypadek w Wilczych Piętkach skończył się śmiercią 55-latka mieszkańca gminy Biała Rawska, a 16-letni pasażer motocykla pochodził z powiatu grójeckiego.

16-latek w chwili zatrzymania miał w organizmie 0,5 promila alkoholu. Mężczyzna nie miał też uprawnień do prowadzenia motocyklista.  Jeśli sąd rodzinny wyda zgodę, 16-latek będzie odpowiadał tak jak dorosły. . Sprawca może pójść do więzienia nawet na 12 lat.

Wypadek w Wilczych Piętkach
KSRG OSP Biała Rawska
KSRG OSP Chodnów
OSP Grzymkowice
JRG Rawa Mazowiecka
Policja
ZRM

Komentarze Facebook
REKLAMA

Czytaj więcej

Wiadomości