środa, 22 maja 2024

Light Move Festival w Łodzi na żywo i w internecie

Udostępnij

Wieczorny pokaz „Światło przyszłości” rozpocznie w piątek w Łodzi Light Move Festival. Jubileuszowa, 10. edycja wydarzenia skupionego wokół kinetycznej sztuki światła w dużej części została przeniesiona do internetu. Na żywo łodzianie też będą mogli obejrzeć pokaz świetlny.

Light Move Festival 2020

Organizowany od 10 lat Light Move Festival to największy z łódzkich festiwali i jedno z największych tego typu wydarzeń w Europie. Co roku po zmierzchu na ulicach miasta tysiące mieszkańców i turystów z całej Polski podziwiało barwne mappingi i iluminacje na kamienicach. Przed rokiem Light Move Festival przyciągnął 850 tys. gości, a wszystkie jego dotychczasowe edycje – ponad 4 miliony.

Okoliczności 2020 roku sprawiły jednak, że w jubileuszowej edycji LMF zrezygnowano ze wspólnego oglądania świetlnych pokazów w przestrzeni miejskiej. Dokładne lokalizacje pokazów świetlnych nie zostaną podane, by w tych miejscach nie gromadziły się tłumy.

Festiwal Światła to wydarzenie nierozerwalnie związane z Łodzią, na które wszyscy czekamy przez cały rok, i z którego jesteśmy dumni. Nie mogło zabraknąć go w kalendarzu, ale sytuacja jest wyjątkowa i należy się do niej dostosować. mówi HANNA ZDANOWSKA, prezydent Łodzi

Mimo ograniczeń, program jubileuszowej edycji jest bardzo bogaty. Jego motywem jest „Przyszłość”, do której ma nawiązywać innowacyjna formuła wydarzenia. W intrenecie zaplanowano cykl online „LMF w Twoim domu”, na który złożą się m.in.: wirtualne spacery, koncerty, video-performance z udziałem artystów, warsztaty, multimedialna galeria instalacji przestrzennych zrealizowana w formie animacji 360 stopni.

Wszystkie atrakcje będzie można śledzić na kanałach social media festiwalu i miasta Łodzi oraz na stronie internetowej www.lmf.com.pl. Filmy będą prezentowane w trybie na żywo, a także można je będzie odtworzyć w dowolnym momencie.

Pokaz światła w Łodzi na żywo

Z kolei w przestrzeni miasta łodzianie będą mogli oglądać przez trzy wieczory świetlny spektakl „Światło przyszłości” realizowany na najwyższych i najbardziej charakterystycznych budynkach Łodzi. Kolorowa panorama ma być widoczna z dużych odległości, co pozwoli jednocześnie nie gromadzić tłumów w jednym miejscu miasta.

Łodzianie będą mogli podziwiać go ze swoich domów, balkonów, tarasów, ulic. To 10 świetlnych miejsc na dziesiątą edycję LMF. Setki lamp zatańczą przed publicznością i stworzą niezwykłą, świetlną panoramę ponad miastem, widoczną ze wszystkich stron Łodzi. mówi BEATA KONIECZNIAK, dyrektor artystyczna Light Move Festival.

Organizatorzy Festiwalu Kinetycznej Sztuki Światła zachęcają również mieszkańców Łodzi do wystawienia w oknach i na balkonach lampek oraz świeczek, które stworzą wspólną instalację świetlną obejmującą całe miasto i integrującą łodzian. W ramach akcji „Światło Nadziei” powstały lampiony w kształcie miniatur kamienic.

Pełny program Light Move Festivalu 2020 można znaleźć na stronie festiwalu. Jego jubileuszowa edycja zakończy się w niedzielę przed północą.

Komentarze Facebook

1 komentarz

Nie można dodawać komentarzy.

REKLAMA

Czytaj więcej

Wiadomości