wtorek, 21 maja 2024

Śmiertelny wypadek na Srebrzyńskiej w Łodzi. Zginęła staruszka

Udostępnij

Tragiczny wypadek na Srebrzyńskiej przy alei Włókniarzy  w Łodzi to prawdopodobnie skutek wtargnięcia na jezdnię 84-letniej kobiety. Staruszka zginęła na miejscu potrącona przez tira, za kierownicą którego siedział 40-letni mężczyzna.

Wypadek na Srebrzyńskiej

Ze wstępnych ustaleń policjantów oraz zapisu monitoringu wynika, że w środę (4 marca) około godziny 11, 40-letni mężczyzna prowadził zespół pojazdów ulicą Srebrzyńską w stronę alei Włókniarzy.

Kierowca próbował skręcić w prawo we Włókniarzy. Wtedy doszło do tragedii. Starsza kobieta mimo czerwonego światła weszła na przejście dla pieszych wprost pod koła tira.

Zginęła na miejscu

Zaledwie kilka minut po wypadku na miejscu byli strażacy. Próbowali reanimować kobietę, ale nie udało się jej uratować.Z ustaleń policjantów wiadomo też, że kierujący scanią był trzeźwy i ma wymagane uprawnienia do prowadzenia tego typu pojazdów.

Zgodnie jednak z procedurami została pobrana od niego krew do badań na obecność alkoholu i środków psychoaktywnych. Szczegółowo okoliczności śmiertelnego wypadku na Srebrzyńskiej wyjaśniać będą policjanci z Wydziału Wykroczeń i Przestępstw w Ruchu Drogowym Komendy Miejskiej Policji w Łodzi pod nadzorem Prokuratury Rejonowej Łódź Polesie.

Wypadek na srebrzyńskiej w łodzi

Komentarze Facebook
REKLAMA

Czytaj więcej

Wiadomości