piątek, 21 czerwca 2024

Śmiertelny wypadek na Pomorskiej. Kobieta wpadła pod tramwaj

Udostępnij

Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Łodzi prowadzą śledztwo w sprawie śmiertelnego wypadku, do którego doszło na ulicy Pomorskiej przy skrzyżowaniu z ulicą Wierzbową. Śledztwo nadzoruje Prokuratura Rejonowa Łódź Widzew. Starsza kobieta została potrącona przez tramwaj.

Motorniczy był trzeźwy. Policjanci ustalają świadków i ewentualne zapisy z monitoringu.JOANNA KĄCKA z KWP w Łodzi

Śmiertelny wypadek na Pomorskiej w Łodzi

Z dotychczasowych ustaleń policjantów wiadomo, że starsza kobieta przechodziła przez wyznaczone przejście dla pieszych.

Została na nim potrącona przez tramwaj. Kobiecie niemal natychmiast udzielono pierwszej pomocy, a następnie została przewieziona do szpitala.

Lekarze przez kilka godzin walczyli o  życie kobiety. Niestety, nie udało się jej uratować.

Potrącenie na przejściu dla pieszych

Bezsprzeczne jest ustalenie, że kobieta znajdowała się na przejściu dla pieszych. Trzeźwość motorniczego, który prowadził tramwaj, była bez zastrzeżeń. Policjanci poszukują świadków tego tragicznego wypadku.

Zabezpieczone zostały do analizy nagrania z kamer przemysłowych, znajdujących się na ulicy Pomorskiej.

Do wypadku doszło o godzinie 8.56. Motorniczy był w 5. godzinie swojej pracy. Niestety, tramwaj nie miał kamer monitoringu, więc jednoznacznie nie możemy ocenić sytuacji.BARTOSZ STĘPIEŃ, MPK Łódź

Prawie przeszła przez jezdnię

Tramwaj linii 17 jechał w stronę pętli przy ulicy Telefonicznej. Na ulicy Pomorskiej przy skrzyżowaniu z Wierzbową nie ma przystanku.

Motorniczy przejechał tramwajem już przez skrzyżowanie. Po jego drugiej stronie przez jezdnię przechodziła kobieta w wieku ok. 80 lat. Wiadome jest, że zdążyła pokonać część jezdni. Tramwaj uderzył w kobietę lewym narożnikiem kabiny motorniczego.

 

Komentarze Facebook
REKLAMA

Czytaj więcej

Wiadomości

Nie możesz kopiować zawartości tej strony. Wszystkie prezentowane treści podlegają ochronie prawa autorskiego, a ich właścicielem jest wydawca Wiadomosci-Lodz.pl

P