poniedziałek, 27 maja 2024

Śmiertelny wypadek na autostradzie A2 w powiecie łęczyckim [ZDJĘCIA]

Udostępnij

Przed godziną 3 w poniedziałek, 13 maja, na autostradzie A2 zderzyło się 5 samochodów. Wypadek na autostradzie A2 był tragiczny w skutkach: 1 osoba zginęła, 6 zostało przewiezionych do szpitali, a dwóm osobom udzielono pomocy na miejscu.

Śmiertelny wypadek na autostradzie A2

Dokładnie o godzinie 2.38 na linię alarmową 112 wpłynęło zgłoszenie o wypadku kilku samochodów na autostradzie A2, w powiecie łęczyckim. Z pierwszych informacji wiadomo było, że może być nawet kilkanaście osób rannych, a zdarzenie ma miejsce na „nitce autostrady” w stronę Warszawy.

Wypadek na autostradzie A2 miał miejsce niemal na granicy powiatów łęczyckiego i poddębickiego, w pobliżu miejscowości Stemplew i Kraski. Na miejsce wysłano 7 zastępów straży pożarnej, policję i zespoły ratownictwa medycznego. Okazało się, zderzyło się 5 pojazdów: samochód dostawczy i 4 osobówki.

Mieliśmy 9 osób uczestniczących w wypadku. 6 osób zostało przewiezionych do szpitali, 2 osoby po przebadaniu odmówiły hospitalizacji, a 1 osoba zmarła na miejscu.

bryg. Jędrzej Pawlak, rzecznik Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej w Łodzi

Wypadek na autostradzie a2 kraski stemplew
OSP Wartkowice

Prokuratorskie śledztwo

Kilkanaście minut po wypadku służby drogowe zablokowały możliwość przejazdu autostradą A2 między węzłami Dąbie i Wartkowice. Konieczne było zablokowanie drogi nie tylko ze względu na prowadzoną akcję ratunkową, ale i porozrzucane po całej jezdni części samochodowe.

Czytaj też: Śmiertelny wypadek na Broniewskiego w Łodzi. Kierowca zatrzymany we Francji. Po 4 latach [WIDEO]

Dopiero po godzinie 8 rano udało się odblokować częściowo tę drogę. Ruch w stronę Łodzi i Warszawy został umożliwiony lewym pasem autostrady A2.

Wypadek na autostradzie a2
OpenStreetMap

Na razie nie wiadomo, co było przyczyną tego tragicznego w skutkach zdarzenia drogowego. Szczegółowo okoliczności wypadku na autostradzie A2 będą wyjaśniać policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Łęczycy pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Łęczycy.

Na miejscu pracowało 5 zespołów ratownictwa medycznego, policja i 7 zastępów straży pożarnej (3 zastępy zawodowców z Łęczycy, jeden z Poddębic oraz OSP Wartkowice, OSP Świnice Warckie, Leźnica Mała).

Czytaj też: Bójka w Głownie. Starcie kilkudziesięciu osób. Policja szuka świadków i zwiększa liczbę patroli

Komentarze Facebook

Skomentuj

Wpisz komentarz!
Podaj swoje imię

REKLAMA

Czytaj więcej

Wiadomości