niedziela, 19 maja 2024

Śmiertelny wypadek na Broniewskiego w Łodzi. Kierowca zatrzymany we Francji. Po 4 latach [WIDEO]

Udostępnij

Mężczyzna był poszukiwany Europejskim Nakazem Aresztowania oraz Czerwoną Notą Interpolu przez 4 lata. To wtedy wydarzył się wypadek na Broniewskiego w Łodzi, którego mężczyzna był sprawcą. We Francji wytropili go funkcjonariusze z wydziału poszukiwań i identyfikacji osób Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi.

Wypadek na Broniewskiego. Kierowca uciekł

Na co dzień zajmują się tropieniem osób ukrywających się przed wymiarem sprawiedliwości. Ścigają również poszukiwanych, którzy myślą że ucieczka za granicę uchroni ich od odpowiedzialności. Właśnie z takiego założenia wyszedł 37-letni mężczyzna, który w lutym 2020 roku spowodował śmiertelny wypadek na Broniewskiego w Łodzi.

Mężczyzna siedział wówczas za kierownicą bmw. Dwie osoby zginęły, a jedna w ciężkim stanie trafiła do szpitala.

Czytaj więcej: Śmiertelny wypadek na Broniewskiego w Łodzi. Jest list gończy za kierowcą BMW

Wypadek na broniewskiego w łodzi
wiadomości-lodz.pl

Sprawca uciekł z miejsca wypadku, wyjechał z Polski i ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości. Prokuratura Rejonowa Łódź-Widzew wydała za nim list gończy. We wrześniu 2023 roku wydany został również Europejski Nakaz Aresztowania oraz Czerwona Nota Interpolu.

Policjanci z łódzkiej komendy wojewódzkiej cały czas pracowali nad sprawą ukrywającego się mężczyzny. Ustalili gdzie może przebywać, jednak z uwagi na częste zmiany miejsca zamieszkania oraz przemieszczanie się pomiędzy krajami Unii Europejskiej, konieczne było nawiązanie kontaktu z europejską siecią współpracy policyjnej ENFAST, zajmującą się poszukiwaniem najbardziej niebezpiecznych przestępców – informuje asp. Kamila Sowińska z KMP w Łodzi.

Ostatecznie, policjanci wpadli na trop sprawcy wypadku na Broniewskiego we Francji. By zatrzymać 37-latka konieczna byłą współpraca policji polskiej i francuskiej. Mężczyznę zatrzymano na dworcu autobusowym w Paryżu. Polak został osadzony w areszcie śledczym, gdzie oczekuje na zakończenie procedury ekstradycyjnej do Polski.

Wypadek na broniewskiego w łodzi
wiadomości-lodz.pl

Czytaj też: Ekstradycja Sebastiana M. Emiracki sędzia o sytuacji sprawcy wypadku na A1

Komentarze Facebook

Skomentuj

Wpisz komentarz!
Podaj swoje imię

REKLAMA

Czytaj więcej

Wiadomości