wtorek, 21 maja 2024

Śmiertelny pożar w Łodzi. W opuszczonym kościele zginął mężczyzna

Udostępnij

Pozar-kosciol-lodz-straz-pozarna
Pozar-kosciol-straz-pozarna2
Pozar-kosciola

W pożarze starego kościoła pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Łodzi zginął 60-letni mężczyzna. Ranny został 58-latek. Z objawami zatrucia gazami pożarowymi został przewieziony do szpitala im. WAM w Łodzi. Prawdopodobną przyczyną pożaru było zaprószenie ognia przez nieznane osoby.

Pożar w kościole w Łodzi przy Żeromskiego

Straż pożarna informację o pożarze opuszczonego kościoła otrzymała o godzinie 5.43 w sobotę (1 czerwca). Na miejsce wysłano trzy zastępy strażaków. Gdy dojechali na miejsce, zobaczyli kłęby czarnego, gęstego dymu wydostające się z budynku.

Na parterze szalał ogień. Strażacy weszli do budynku. Przy jednym z wejść znaleźli mężczyznę. Żył, ale wymagał natychmiastowej pomocy. Powiedział strażakom, że na górze jest jeszcze jedna osoba.

Śmiertelny pożar w kościele

Na pierwszym piętrze murowanego kościoła strażacy znaleźli mężczyznę. Natychmiast ewakuowano go na zewnątrz. Niestety ratownicy nie mogli już mu pomóc. Mężczyzna miał widoczne znamiona śmierci i ślady licznych poparzeń.

Ciało mężczyzny zostało zabezpieczone przez policjantów na polecenie prokuratury. Śledztwo w sprawie śmiertelnego pożaru w kościele przy Żeromskiego 56 prowadzi Prokuratura Rejonowa dla Łodzi Śródmieścia.

Z pożarem w kościele walczyło 11 zastępów Państwowej Straży Pożarnej w Łodzi.

Komentarze Facebook
REKLAMA

Czytaj więcej

Wiadomości