piątek, 14 czerwca 2024

W szpitalach skończyły się szczepionki przeciw covid-19

Udostępnij

W szpitalach skończyły się szczepionki przeciwko covid-19. Niektóre placówki w Łódzkiem musiały wstrzymać szczepienia personelu medycznego i czekać na kolejną dostawę.Ta planowana jest w przyszłym tygodniu. Do Polski ma trafić 300 tysięcy dawek szczepionki przeciw covid-19.

Szczepionki przeciw covid-19

Mimo że są w regionie łódzkim szpitale, które nie mają już szczepionek przeciwko COVID-19, szczepienia przebiegają bez przeszkód – przekazał wojewoda łódzki.

W szpitalu im. Biegańskiego w Łodzi czwartek (31 grudnia) był normalnym dniem szczepień medyków według wcześniej sporządzonej listy. Placówka dostała 150 szczepionek. Później były kolejne dostawy. We wtorek na przykład szpital dostał 2 tysiące szczepionek.

Szczepionki przeciw covid-19 nie ma już w szpitalu w Zgierzu.

Mieliśmy 300 szczepionek. Niestety, już nie mamy. Zatem, nie będziemy szczepić ani w piątek ani w sobotę i niedzielę. W poniedziałek spodziewamy się kolejnych 300 szczepionek i od 7 rano zaczynamy kolejne szczepienia. mówi AGNIESZKA JÓŹWIK, dyrektor szpitala wojewódzkiego w Zgierzu

W Instytucie Centrum Zdrowia Matki Polki szczepienia trwały od wtorku.

Wykorzystaliśmy 150 dawek szczepionki przeciw covid-19. Mamy kolejne zamówienia, a następnej partii szczepionek spodziewamy się w przyszłym tygodniu. Nie będziemy więc szczepić w najbliższe dni. mówi ADAM CZERWIŃSKI, rzecznik ICZMP w Łodzi

W szpitalu Matki Polki chce się zaszczepić ponad 1,5 tysiąca pracowników służby zdrowia.

Szczepienia zgodnie z planem

Wojewoda łódzki Tobiasz Bocheński poinformował, że nic nie zakłóca rozpoczętych 27 grudnia szczepień personelu placówek medycznych w regionie. A do 32 szpitali węzłowych w regionie cały czas zgłasza się personel medyczny i niemedyczny z grupy zero.

W trybie 24-godzinnym Agencja Rezerw Materiałowych przyjmuje zamówienia na kolejne partie szczepionek. W tym tygodniu zaszczepiło się już kilka tysięcy medyków. mówi TOBIASZ BOCHEŃSKI, wojewoda łódzki

Szczepienia przeciwko COVID-19 rozpoczęły się w całym kraju w niedzielę, 27 grudnia. W regionie szczepionki trafiły najpierw do 9 placówek – w Łodzi, Zgierzu, Piotrkowie Trybunalskim, Tomaszowie Mazowieckim, Kutnie, Skierniewicach, Radomsku, Bełchatowie i w Łowiczu, a w kolejnych dniach do wszystkich szpitali węzłowych w regionie.

W pierwszej kolejności szczepieni są pracownicy placówek służby zdrowia, pracownicy DPS-ów i MOPS-ów oraz personel pomocniczy i administracyjny. Do końca stycznia do Polski powinno trafić 1,5 mln dawek szczepionki.

Komentarze Facebook
REKLAMA

Czytaj więcej

Wiadomości

Nie możesz kopiować zawartości tej strony. Wszystkie prezentowane treści podlegają ochronie prawa autorskiego, a ich właścicielem jest wydawca Wiadomosci-Lodz.pl

Kontakt e skuteczni : darmowe metody zdobywania klientów. Bóle głowy a tlenoterapia hiperbaryczna.