sobota, 20 kwietnia 2024

Salwa Szczerców strzelała w Siedlcach

Udostępnij

Przedstawiciele Klubu Strzelectwa Sportowego Salwa Szczerców mają za sobą udany udział w trwających kilka dni zawodach strzeleckich pn.: „Zlot Orlików” w Siedlcach. Najbliżej podium była Iga Czaja, a także Mateusz Ławniczek, którzy awansowali do finałów, gdzie spisali się bardzo dobrze.

Salwa Szczerców bez medali, ale z dobrymi wynikami

Zawody strzeleckie „Zlot Orlików” rozpoczęły się w piątek, 19 marca. Trzydniowa impreza sportowa była okazją do udziału w niej przedstawicieli Klubu Strzelectwa Sportowego Salwa Szczerców, która pojawiła się w Siedlcach w składzie: Mateusz Ławniczek, Amelia Boruszak, Iga Czaja i Mateusz Wysocki.

Pierwszego dnia na strzelnicy klubu „Dragon” Siedlce Iga Czaja z wynikiem 385,5 pkt zajęła 8. miejsce, Mateusz Wysocki był na 11. pozycji z rezultatem 348,6 pkt, również 11. był Mateusz Ławniczek z wynikiem 494,1 pkt, a na 15. miejscu ukończyła Amelia Boruszak z nowym rekordem życiowym 427 pkt.

Awans do niedzielnego finału mogli wywalczyć tylko ci strzelcy, którzy po dwóch startach mieli sumę wyników w czołowej „8” danej konkurencji.

W sobotnich zmaganiach w karabinie pneumatycznym 50 Mateusz Ławniczek był na 7. miejscu z wynikiem 496,3 pkt, co dało mu awans do finału.

Ponadto awansowała też Iga Czaja z rezultatem 773 pkt.

Niewiele zabrakło Mateuszowi Wysockiemu, który z „życiówką” 365,8 pkt był na 9. miejscu i niewiele zabrakło, aby mógł rywalizować w finale.

Amelia Boruszak uplasowała się na 18. miejscu po sobotnich startach i podobnie jak Wysocki musiała się zadowolić tym wynikiem.

Dwójka podopiecznych trenera Grzegorza Kozubowicza z Klubu Strzelectwa Sportowego Salwa Szczerców w niedzielę stanęła do ostatecznej walki finałowej.

Iga Czaja kontynuowała świetne strzelanie i zajęła bardzo wysoką 4. lokatę. Młodej zawodniczce do znalezienia się na podium zabrakło bardzo niewiele. Z kolei Mateusz Ławniczek w finale uplasował się na 7. lokacie.

TUTAJ na bieżąco można śledzić działalność Klubu Strzelectwa Sportowego Salwa Szczerców.