piątek, 14 czerwca 2024

Rynek pracy przyśpiesza – Czy wraca rynek pracownika w Łodzi?

Udostępnij

Łódź to jedna z najbardziej rozbudowanych ośrodków gospodarczych na terenie Polski. Nic więc dziwnego, że stopa bezrobocia w tym regionie należy do jednej z najniższych. W jakich branżach mogą znaleźć zatrudnienie, osoby cały czas pozostające bezrobotnymi bądź wchodzące dopiero na rynek pracy? Oto aktualna sytuacja na rynku pracy w Łodzi.

Na jakim poziomie stoi bezrobocie w Łodzi?

Aglomeracja łódzka jest najbardziej rozwiniętym gospodarczo rejonem znajdującym się w środkowej Polsce. Ten stan rzeczy przekłada się oczywiście na bardzo dużą ilość dostępnych miejsc pracy. Łódź i okoliczne miejscowości cechują się niskim poziomem bezrobocia. Stopa bezrobocia w mieście Łódź wynosi 6,2%.

Całe województwo łódzkie ma bardzo podobny poziom oscylujący w granicach 6,3%. Zobacz w jakie zawody najbardziej poszukują nowych pracowników.

W jakich branżach można znaleźć pracę w Łodzi?

Niski poziom bezrobocia w Łodzi i okolicach spowodowany jest dużym zagęszczeniem zakładów przemysłowych oraz bardzo licznej sieci usługowej znajdującej się w województwie łódzkim. Jak wskazują statystyki, jedna trzecia spośród wszystkich osób czynnie pracujących w Łodzi zatrudniona jest w branży przemysłowej.

Przede wszystkim budowlanka

Branża budowlana wykazuje duży deficyt, co jest równoznaczne z wieloma miejscami pracy i możliwościami zatrudnienia. Najbardziej poszukiwani są betoniarze, brukarze, cieśle, stolarze oraz zbrojarze. Na brak ofert pracy nie mogą narzekać także inżynierowie budownictwa, operatorzy sprzętów do robót ziemnych, a także monterzy instalacji budowlanych i metalowych konstrukcji. Zatrudnienie z łatwością znajdą także pracownicy z popularnej „wykończeniówki”.

Przemysł również w cenie

Zakłady produkcji przemysłowej poszukują pracowników na stanowiska takie jak elektryk, elektromonter czy też elektromechanik. Potrzebni są również krawcy i pracownicy produkcyjni w branży odzieżowej.

Na brak pracy nie narzekają również pracownicy masarni i punktów przetwórstwa ryb. Poszukiwani są także operatorzy maszyn potrzebnych przy produkcji papieru, wyrobów chemicznych oraz z branży włókienniczej.

Kogo jeszcze brakuje?

Wśród zawodów cechujących się deficytem ludzkim znajdują się także kierowcy. Chodzi tu zarówno o kierujących autobusami, samochodami ciężarowymi, jak i kurierów. Wzrost popularności zakupów przez internet spowodował, że pracownicy magazynowi również są pilnie poszukiwani. Zatrudnienie znajdą także księgowi i pracownicy specjalizujący się w finansach.

Dobrą pozycję na łódzkim rynku pracy mają też osoby z zaawansowanym angielskim, zarządzający zasobami ludzkimi i rekruterzy. Nowe osoby poszukiwane są również w branży medycznej. Pielęgniarki, położne i opiekunowie osób starszych/niepełnosprawnych z łatwością znajdą zatrudnienie. Podobna sytuacja ma miejsce w środowisku pedagogicznym. Nauczyciel przedmiotów zawodowych i ogólnokształcących oraz wychowawcy placówek opiekuńczych i oświatowych są bardzo pożądani na rynku pracy.

Gdzie szukać ofert pracy?

Oferty pracy w Łodzi i okolicach dostępne są w punkcie stacjonarnym Urzędu Pracy, jak i stronie internetowej. Propozycje zatrudnienia można szukać także za pośrednictwem portali pośredniczących w kontakcie pracownik – pracodawca takich jak wcześniej wspominany GoWork.pl.

ARTYKUŁ PARTNERA SERWISU

Komentarze Facebook
REKLAMA

Czytaj więcej

Wiadomości

Nie możesz kopiować zawartości tej strony. Wszystkie prezentowane treści podlegają ochronie prawa autorskiego, a ich właścicielem jest wydawca Wiadomosci-Lodz.pl

Digital marketing e skuteczni : darmowe metody zdobywania klientów. Bóle głowy a tlenoterapia hiperbaryczna.