Rowerem z Łodzi do Konstantynowa Łódzkiego. Droga rowerowa połączy miasta

Niebawem miłośnicy dwóch kółek będą mogli pojechać rowerem z Łodzi do Konstantynowa Łódzkiego. Nowa droga rowerowa połączy oba miasta. Inwestycję zapowiedział Zarząd Dróg i Transportu w Łodzi.

Rowerem z Łodzi do Konstantynowa

Z centrum Łodzi do Konstantynowa Łódzkiego jest około 10 kilometrów. Trasę samochodem – według Google Maps – można pokonać w około 20 minut, a na przejazd rowerem trzeba przeznaczyć co najmniej pół godziny. To miasta, pomiędzy którymi codziennie podróżuje wielu mieszkańców. Przemieszczanie się rowerem jednak to nie lada wyzwanie ze względu na brak ciągłej drogi rowerowej.

Władze Łodzi i Konstantynowa Łódzkiego zapowiedziały wspólną inwestycję – budowę drogi rowerowej, która połączy łódzką Retkinię z centrum Konstantynowa Łódzkiego.

Nowa rowerowa trasa zostanie poprowadzona przez mało zurbanizowany teren i wśród zieleni, co dodatkowo zachęci, ale też skróci dystans do pokonania między naszymi miastami – informuje Hanna Zdanowska, prezydent Łodzi.

Dodaje, że droga rowerowa między miastami to część większego projektu. Władze planują stworzyć systemy Bike&Ride oraz Park&Ride, a także zakup elektrycznych autobusów.

Na co dzień wielu mieszkańców naszego miasta dojeżdżających do Łodzi wybiera rower. Dzięki tej inwestycji będą mogli podróżować bezpieczniej, a przy okazji zadbać o kondycję. Cieszę się, że możemy z Łodzią współpracować w kolejnym projekcie – mówi Robert Jakubowski, burmistrz Konstantynowa Łódzkiego.

Rowerem z Łodzi do Konstantynowa Łódzkiego będzie można przejechać od ul. Łódzkiej przy Krótkiej w centrum Konstantynowa Łódzkiego. Dalej droga rowerowa przebiegnie wzdłuż ul. Łódzkiej i Armii Krajowej do ul. Smulskiej w Łodzi. Stąd, poprzez ul. Armii Łódź i tereny zielone za ogródkami działkowymi na Retkini, dotrze do krańcówki autobusowej
przy ul. Kusocińskiego, gdzie połączy się z istniejącą drogą rowerową. Całość trasy to niemal 4 km nowej drogi rowerowej.

Komentarze Facebook
REKLAMA

Czytaj więcej

Wiadomości