czwartek, 23 maja 2024

Rola marketingu a promocja firmy w sieci

Udostępnij

Sprawdzano ostatnio rynek usługodawców i okazało się że niemal co druga agencja interaktywna nie spełnia oczekiwań, jakie stawiają przed nią klienci. O radę i opinię poprosiliśmy guru reklamy w naszym kraju, pana Michała który od 17 lat działa w marketingu, według niego większość agencji jakie powstała na przełomie ostatnich lat, to takie prowizorki które dzięki niewiedzy klienta, czy jakiejś szczególnie atrakcyjnej ofercie, są w stanie utrzymać się na rynku, i wyrobić sobie naprawdę ciekawą pozycję na nim.

Niestety są to błędne działania, gdyż klient nie może być narzędziem na którym będzie się eksperymentować, i zdobywać doświadczenie.

Marketing wspomaga promocje lokalną firmy

Dlatego zastanów się dobrze czy przekraczając progi danej agencji reklamowej, lub podmiotu oferującego takie usługi trafiasz na osoby rzetelne i profesjonalne. Znam kilka osób, które nie mają zielonego pojęcia to co robią, a jedynie dzięki naiwności klienta, który nie dostrzega złego działania, utrzymują się na rynku już kilka lat, oczywiście ja ich nie oceniam. Zadano mi pytanie, czy znam jakąś dobrą agencję reklamową która pomoże dźwignąć dość duży projekt, i zaprezentuje go odpowiednio klientom w mediach i na inne sposoby.

Z tego co pamiętałem moja agencja reklamowa, której zlecałem wszystkie projekty, nigdy mnie nie zawiodła, lecz były raczej one mniejsze w swych działaniach i zasięgu, i obawiałem się trochę, o swoją rekomendację. Lecz kolega naciskał, a kilka rozwiązań jakie zastosowano u mnie, bardzo mu się spodobało, zagwarantował że jest przyszykowany na ryzyko, i w razie klęski winę ponosi jedynie on. Bez zastanowienia dałem mu namiary, nie wiedząc czemu samemu wątpiłem w ich udaną współpracę.

Jednak już po kilku tygodniach widziałem mojego przyjaciela uśmiechniętego, jak przyznaje trafił dzięki mnie na niewielką firmę, która zrobiła dla niego naprawdę coś dużego i wspaniałego. Nie zdają sobie oni sprawy, że dzięki temu projektowi zagwarantowano im wypłynięcie na szerokie wody, ich ciężka praca była wart a każdego grosza poświęconego w realizację zadań, wyszczególnionych w warunkach umowy.

Agencje reklamowe a wizerunek firmy

Wizerunek firmy jest niezwykle ważnym elementem składającym się na sukces przedsiębiorstwa. Jeśli firma chce docierać do nowych klientów musi promować swoje działania oraz produkty. Taka firma, która nie jest otwarta na rozwój i na pozyskiwanie nowych klientów nie robi tego. Jednak pamiętajmy, że jeśli nie zmierzamy do przodu to się cofamy.

Dlatego wskazane są chociaż najmniejsze działania marketingowe, które dawać mogą szanse na rozwijanie się i promocję działań. Istnieją różne formy promowania: reklama telewizyjna, radiowa, reklama wielkoformatowa, pozycjonowanie strony internetowej, kampanie marketingowe, kampanie linków sponsorowanych, artykuły sponsorowane, gadżety reklamowe. Do firmy należy decyzja jaka forma będzie najbardziej trafna. Uzależnione to jest od formy działalności firmy.

Komentarze Facebook
REKLAMA

Czytaj więcej

Wiadomości