piątek, 14 czerwca 2024

Plantacja konopi w Brzezinach. Prawie 1,5 tysiąca krzaków

Udostępnij

Funkcjonariusze łódzkiego oddziału Centralnego Biura Śledczego Policji zlokalizowali w Brzezinach halę magazynową w której przestępcy prowadzili plantację konopi indyjskich. Na miejscu zatrzymano dwóch mężczyzn, którzy nadzorowali zautomatyzowaną uprawę.

Plantacja konopi w Brzezinach

Policjanci od kilku miesięcy prowadzili dochodzenie w sprawie hurtowej produkcji marihuany w okolicach Łodzi. Działania kryminalnych doprowadziły do hali magazynowej w Brzezinach. Tutaj znaleziono w pełni zautomatyzowaną plantację konopi indyjskich.

W środku znajdowało się prawie półtora tysiąca krzaków w różnych fazach wzrostu. Policjanci zabezpieczyli też ponad 16 kilogramów narkotyków, gotowych do sprzedaży. nadkom. IWONA JURKIEWICZ, rzecznik Centralnego Biura Śledczego Policji

Plantacja konopi w Brzezinach była w pełni zautomatyzowana. Nad sadzonkami zainstalowano specjalne lampy grzewcze, a komputer na bieżąco kontrolował nie tylko oświetlenie w hali, temperaturę ale i wentylację. Tylko na sprzęt, którego używano w plantacji, przestępcy musieli wydać około stu tysięcy złotych. Uprawa prowadzona była w sposób profesjonalny bez użycia jakichkolwiek środków chemicznych, a marihuana wytwarzana w Brzezinach charakteryzowały się dużą zawartością THC odpowiedzialnego za działanie psychotropowe. 

Zorganizowana grupa przestępcza

Skala na jaką prowadzona była uprawa konopi w Brzezinach wskazuje na to, że marihuanę przestępcy wytwarzali regularnie od co najmniej kilku miesięcy. Z krzaków konopi pozyskiwali co miesiąc nie mniej niż 10 kilogramów marihuany.

Podczas działań zatrzymano dwóch mężczyzn. Obaj w śledztwie nadzorowanym przez Wydział Zamiejscowy Prokuratury Krajowej w Łodzi usłyszeli zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej oraz produkcji narkotyków i wprowadzania ich do obrotu. Sąd zgodził się na aresztowanie obu przestępców na 3 miesiące. Grozi im do 15 lat więzienia.

Sprawa jest rozwojowa, a funkcjonariusze zapowiadają kolejne zatrzymania w tej sprawie.

Komentarze Facebook
REKLAMA

Czytaj więcej

Wiadomości

Nie możesz kopiować zawartości tej strony. Wszystkie prezentowane treści podlegają ochronie prawa autorskiego, a ich właścicielem jest wydawca Wiadomosci-Lodz.pl

Hello world ! e skuteczni : darmowe metody zdobywania klientów. Jak wygląda komora hiperbaryczna ?.