Rewitalizacja Tuwima 33. Mech na dachu i domki dla jeżyków

Rewitalizacja Tuwima 33. Mech na dachu i domki dla jeżyków

Rewitalizacja Tuwima 33 pozwoli na otwarcie w kamienicy domu dziennego pobytu dla seniora. W budynku będzie też 11 mieszkań komunalnych, pracownie twórcze i lokale usługowe. W planach jest zielony dach, pnącza i pergole.

Mech na dachu i domki dla jeżyków

Kamienica przy Tuwima 33 jest w gruntownym remoncie. Dodatkowo rozbudowana będzie oficyna zachodnia kamienicy i północna część poddasza budynku frontowego. Łączna powierzchnia mieszkań zostanie zatem zwiększona. Zamontowane zostanie też centralne ogrzewanie.

Na parterze kamienicy i w części rozbudowanej powstanie dom dziennego pobytu dla seniorów. W ramach dodatkowej funkcji społecznej będzie też mieszkanie chronione dla osób z pieczy zastępczej. Poza tym na paterze będą lokale usługowo-handlowe, a na poddaszu powierzchnie na pracownie.

Na dziedzińcu wewnętrznym budynku stworzona zostanie przestrzeń wypoczynkowa z drzewami, krzewami, pergolami i ławkami. Dach budynku domu dziennego pobytu pokryty będzie mchem i rozchodnikiem. A w stropodachach kamienicy zamontowane zostaną dodatkowo domki dla jeżyków.

Wyślij komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.