wtorek, 21 maja 2024

Atak nożownika w Łodzi. Pijany 75-latek rzucił się na 29-letnigo mężczyznę

Udostępnij

Atak nożownika przed łódzkim sklepem przy Olimpijskiej. Po wielogodzinnych poszukiwaniach łódzcy policjanci zatrzymali krewkiego 75-latka, który zaatakował nożem innego klienta. Mężczyzna usłyszy zarzuty uszkodzenia ciała za co grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Pijany klient

Ulica Olimpijska w Łodzi. Policjanci dostali zgłoszenie o mężczyźnie pchniętym. Na miejscu policjanci ustalili, że pokrzywdzony 29-letni mężczyzna zauważył w sklepie dwóch szarpiących się mężczyzn. Postanowił ich rozdzielić.

Jeden z nich, 75-latek, wychodząc ze sklepu upadł na ziemię, a gdy się podnosił swoją złość wyładował na 29-latku. Podszedł do niego i ugodził nożem w brzuch, po czym odszedł w kierunku ul. Wyszyńskiego.

Wielogodzinne poszukiwania

Osoby, które widziały atak nożownika, powiadomili służby. Karetka przewiozła 29-latka do szpitala. Jego stan medycy określili jako niezagrażający życiu.

Według relacji świadków starszy mężczyzna był pod wpływem alkoholu. Zdenerwował się, gdy ze względu na jego stan nietrzeźwości, odmówiono mu sprzedaży kolejnego trunku. Po chwili zaczął awanturować się i szarpać z innym klientem. Policjanci po zebraniu śladów i informacji co do wyglądu sprawcy, ustalili jego miejsce zamieszkania, ale mężczyzny nie zastali. Rozpoczęły się poszukiwania.

mówi KATARZYNA ZDANOWSKA z KMP w Łodzi

Dzielnicowi z III komisariatu sprawdzali miejsca, w których mógł przebywać mężczyzna. I dzięki temu udało się go zatrzymać. Mężczyzna w przeszłości był już notowany. Teraz odpowie za uszkodzenie ciała, za co może spędzić w więzieniu nawet 2 lata.

Komentarze Facebook
REKLAMA

Czytaj więcej

Wiadomości