piątek, 14 czerwca 2024

Obywatelska do przebudowy. Nowe ronda i droga rowerowa

Udostępnij

Nowe ronda, jezdnie, chodniki, droga rowerowa, przystanki MPK i oświetlenie. Tak będzie wyglądała ulica Obywatelska po remoncie. Mieszkańcy Retkini, Rokicia i Lublinka doczekają się gruntowej przebudowy. Remont Obywatelskiej w Łodzi jest częścią planu dla osiedli.

Remont Obywatelskiej w Łodzi to jeden z najczęściej pojawiających się postulatów mieszkańców tej części miasta i teraz w końcu uda się nam go zrealizować. Myślę, że skala zmian wiele osób pozytywnie zaskoczy. Ta modernizacja to dla tysięcy kierowców i pasażerów komunikacji miejskiej większy komfort i bezpieczeństwo podróży, a także klika zaoszczędzonych minut każdego dnia. HANNA ZDANOWSKA, prezydent Łodzi

Inwestycja przewiduje przebudowę odcinka na długości prawie kilometra od ul. Waltera-Janke do ul. Nowe Sady. Przebudowane będą skrzyżowania z tymi ulicami, gdzie powstaną ronda, przystosowane również dla samochodów ciężarowych. Sama jezdnia oraz chodniki zostaną rozebrane, a w ich miejsce położony zostanie beton asfaltowy (na jezdni) oraz płyty betonowe (na chodnikach).

Remont Obywatelskiej w Łodzi przewiduje też budowę drogi rowerowej, która zostanie pociągnięta aż do skrzyżowania z al. Jana Pawła II. Powstaną również nowe zatoki autobusowe z przystankami. Wzdłuż ulicy Obywatelskiej pojawi się też więcej zieleni. Zasadzony zostanie szpaler drzew z gatunków, które już tam rosną.

Przebudowa ma rozpocząć się na początku 2020 roku i zakończyć w tym samym.

 

Przebudowa ul. Obywatelskiej 2

Komentarze Facebook
REKLAMA

Czytaj więcej

Wiadomości

Nie możesz kopiować zawartości tej strony. Wszystkie prezentowane treści podlegają ochronie prawa autorskiego, a ich właścicielem jest wydawca Wiadomosci-Lodz.pl

Uncategorized e skuteczni : darmowe metody zdobywania klientów. Zrozumienie tlenoterapii hiperbarycznej. Surowce do produkcji suplementów diety.