czwartek, 23 maja 2024

Remont Dąbrowskiego na półmetku. Kiedy otwarcie ulicy?

Udostępnij

Remont-dabrowskiego-lodz (8)
Remont-dabrowskiego-lodz (7)
Remont-dabrowskiego-lodz (6)
Remont-dabrowskiego-lodz (5)
Remont-dabrowskiego-lodz (4)
Remont-dabrowskiego-lodz (3)
Remont-dabrowskiego-lodz (1)
Remont-dabrowskiego-lodz (2)

Na półmetku są prace związane z budową torowiska na skrzyżowaniu ulic Dąbrowskiego i Rzgowskiej. Pozostało wylanie betonu między torami na samym skrzyżowaniu, budowa przystanków i ustawienie kilku słupów trakcyjnych. Miasto chwali się, że remont zakończy się w sierpniu, ale mieszkańcy mają już dość. Ich zdaniem remont powinien dawno się zakończyć.

Przedstawiciele Zarządu Inwestycji Miejskich i wykonawcy uspokajają, że prace idą zgodnie z planem. I tramwaje wrócą na skrzyżowanie za 4 miesiące. We wrześniu tramwaje mają pojechać zarówno ulicą Rzgowską jak i Dąbrowskiego.

Roboty torowe są na ukończeniu. Potrzebujemy 4-5 dni dobrej pogody, aby zakończyć wylewanie płyt i dokończyć prace na samym węźle. KAMIL BAJER, kierownik budowy z firmy TOR-KRAK

Na dalszym fragmencie ulicy Dąbrowskiego, od Rzgowskiej do Łomżyńskiej, trwa układanie asfaltu. Natomiast między Kilińskiego a Podgórną, gdzie prace rozpoczęły się w tym roku, budowana jest nowa droga. Układane są krawężniki i płyty pod nowe tory oraz wykonywana jest podbudowa przyszłej jezdni.

Koszt tej inwestycji to 50 mln złotych. Przebudowa ulicy Dąbrowskiego to element dużego projektu wartego 660 mln złotych (411 mln złotych dofinansowania z UE).

Komentarze Facebook
REKLAMA

Czytaj więcej

Wiadomości