wtorek, 21 maja 2024

Burze z gradem i silnym wiatrem w Łódzkiem. Ostrzeżenie meteo

Udostępnij

Meteorolodzy ostrzegają mieszkańców Łódzkiego. W piątek, 17 maja nad region mają napłynąć masy powietrza, niosące burze z gradem i silnym wiatrem. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej w Poznaniu o niebezpiecznych zjawiskach ostrzega sześć województw: łódzkie, mazowieckie, śląskie, małopolskie, wielkopolskie i lubuskie.

Ostrzeżenie meteo. Burze w Łódzkiem

W piątek (17 maja) w dzień duże zachmurzenie z przelotnymi opadami deszczu. Po południu burze, lokalnie grad. W Łódzkiem prognozuje się wystąpienie burz z opadami deszczu do 30 mm oraz porywami wiatru do 65 km/h. Miejscami możliwe są także opady gradu. Burze w Łódzkiem mogą wystąpić w godzinach popołudniowych aż do późnego wieczora.

Temperatura maksymalna od 14-16°C nad morzem, 17-19°C na Podhalu, w kotlinach sudeckich i na północy kraju, do 20-23°C na pozostałym obszarze. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-wschodni i wschodni, w czasie burz w porywach do 75 km/h.

Pogoda w nocy w piątek, 17 maja

W nocy przelotne opady deszczu, głównie na wschodzie kraju i burze. Lokalnie utworzy się mgła ograniczająca widzialność do 200 m. Prognozowana wysokość opadów do 15 mm na Podlasiu, Warmii oraz północy Mazowsza i do 25 mm na Mazurach i Suwalszyźnie.
Temperatura minimalna 5-7°C w kotlinach sudeckich i na Podhalu, 8-12°C na południu i zachodzie oraz Półwyspie Helskim, do 13-15°C na pozostałym obszarze. Wiatr słaby i umiarkowany, wschodni i południowo-wschodni, w czasie burz w porywach do 65 km/h.

Komentarze Facebook
REKLAMA

Czytaj więcej

Wiadomości