Blisko 40 różnych instytucji kultury i placówek bierze udział w Nocy Muzeów. Między 18 a 19 maja łodzianie będą mogli skorzystać ze specjalnej, muzealnej oferty, przygotowanej z tej okazji. Impreza każdego roku odbywa się w okolicy 18 maja, kiedy przypada Międzynarodowy Dzień Muzeów. Pierwsza Noc Muzeów w Łodzi odbyła się w 2004 roku.

Noc Muzeów w Łodzi. Komunikacja miejska

W tegorocznej Nocy Muzeów biorą udział prawie wszystkie łódzkie instytucje kultury m.in.: Centrum Dialogu im. Edelmana, EC1 Łódź, Muzeum Tradycji Niepodległościowych, Muzeum Miasta Łodzi, Dom Literatury i wiele innych. W Noc angażują się także placówki, które na co dzień nie są kojarzone z kulturą i na ten czas planują specjalne wydarzenia. Dzięki temu będzie można zwiedzić np. Komendę Wojewódzką Policji w Łodzi, Motodrom czy MPK Łódź.

W tym roku na miasto wyjadą zabytkowe autobusy, które kursować będą pomiędzy ponad 40 muzealnymi placówkami w całym mieście. Najstarszy będzie Mercedes O305 z 1977 r. Na trasach pojawią się również Ikarus 260, Ikarus 280, oraz Jelcz M11. Tramwaje i autobusy kursować będą od godziny 16 do 1 w nocy 19 maja.

Komunikacja w Noc Muzeów w Łodzi

Noc Muzeów w Łodzi. Program