środa, 22 maja 2024

Rekord zakażeń koronawirusem w Łódzkiem. „Dużo małych ognisk”

Udostępnij

Rekord zakażeń koronawirusem w Łódzkiem. W piątek (2 października) dobowa liczba zakażonych w całym kraju przekroczyła 2 tysiące. W Łódzkiem w piątek poinformowano o 140 nowych chorych. Rekord zakażeń koronawirusem to konsekwencja głównie z niewielkich ognisk, m.in. w szpitalach, z wycieczki seniorów w Bełchatowie, zakładu pracy i ognisk domowych.

Rekord zakażeń koronawirusem

Na szczęście są to niewielkie ogniska. W Łodzi mamy ogniska w szpitalu im. Sonnenberga i WAM. W pierwszej placówce zachorowało sześć osób, a w drugiej – dwie. Pojawiły się też kolejne przypadki zakażeń po wycieczce seniorów z Bełchatowa oraz trzy osoby z fabryki Wielton w Wieluniu, gdzie ognisko zostało wygaszone już jakiś czas temu. mówi DAGMARA ZALEWSKA, rzecznik wojewody łódzkiego

Pojedyncze przypadki zakażenia koronawirusem wykryto wśród personelu medycznego i pacjentów w trzech klinikach Instytutu Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi.

Chodzi m.in. o klinikę neonatologii, ale mamy już informację, że dziesięciu lekarzy z tego oddziału ma ujemny wynik badania. To oznacza, że oddział może funkcjonować. Cały czas czekamy na wyniki pozostałych przebadanych osób. W szpitalu powołano sztab kryzysowy. mówi ADAM CZERWIŃSKI, rzecznik szpitala ICZMP w Łodzi

Zalewska poinformowała, że w woj. łódzkim pozostaje wolnych 128 łóżek na 409 w sześciu placówkach medycznych z drugiego poziomu zabezpieczenia. Zapewniła, że nie brakuje również miejsc respiratorowych. Na 181 takich miejsc, wolne są 123.

W ostatnich dniach w Łódzkiem najwięcej nowych przypadków COVID-19 zanotowano w powiatach: bełchatowskim, piotrkowskim i wieluńskim, które znalazły się w strefie żółtej i w Łodzi. Powiatem zagrożonym dodatkowymi obostrzeniami jest łowicki.

Komentarze Facebook
REKLAMA

Czytaj więcej

Wiadomości