piątek, 14 czerwca 2024

Wjechała samochodem do domu. Była pod wpływem narkotyków. Zarzuty dla 23-latki

Udostępnij

Młoda kobieta wjechała samochodem do domu w Konstantynowie Łódzkim. Do wypadku doszło w minioną niedzielę (27 września), a w środę (30 września)  Prokuratura Rejonowa w Pabianicach postawiła 23-latce zarzuty. Wiadomo, że w trakcie jazdy była pod wpływem narkotyków.

Wjechała samochodem do domu

23-latka jechała volskwagenem passatem od ulicy Kilińskiego, nie zatrzymała się na skrzyżowaniu. Auto wybiło się na krawężniku, przeleciało przez barierki i dosłownie wbiło w budynek wielorodzinny.

Pojazd przebił dwie ściany nośne i zawisł na kołach. Aby wydostać kierującą z auta, strażacy musieli wyciąć jego dach. Tylko ona ucierpiała w wypadku. Trafiła do szpitala w Łodzi m.in. z podejrzeniem złamania ręki. Pobrano jej krew do badania, a to wykryło zawartość narkotyków.

Kobieta w środę została wypisana ze szpitala i zatrzymana przez policję. Prokuratura Rejonowa w Pabianicach postawiła jej dwa zarzuty dotyczące kierowania samochodem pod wpływem środków odurzających i sprowadzenia bezpośredniego niebezpieczeństwa dla życia i zdrowia wielu osób oraz mienia w wielkich rozmiarach. Grozi jej kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Podjęta została decyzja o jej zatrzymaniu, pozyskano bowiem wyniki specjalistycznych badań, z których wynika, że kierując samochodem znajdowała się pod wpływem środków odurzających. W ciągu 48 godzin od daty zatrzymania podjęte zostaną dalsze decyzje w sprawie, między innymi o zastosowaniu środków zapobiegawczych. mówi KRZYSZTOF KOPANIA, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Łodzi

O ewentualnym powrocie mieszkańców do uszkodzonego domu zdecyduje inspektor nadzoru budowlanego. Wstępnie straty oszacowano na ponad 200 tysięcy złotych.

Komentarze Facebook
REKLAMA

Czytaj więcej

Wiadomości

Nie możesz kopiować zawartości tej strony. Wszystkie prezentowane treści podlegają ochronie prawa autorskiego, a ich właścicielem jest wydawca Wiadomosci-Lodz.pl

How artist can nulla vitae turpis vel. Potrzebujesz pomocy w stworzeniu suplementu diety ?.