wtorek, 21 maja 2024

Rehabilitacja w Łodzi. Miasto chce stworzyć sieć centrów rehabilitacji

Udostępnij

Silownia-lodz
Silownia-lodz-3
Silownia-lodz-2
Adam-wieczorek-lodz

W Łodzi powstają dwa nowoczesne centra rehabilitacji, w których wykonanych zostanie 40 tys. zabiegów rocznie. Miasto chce stworzyć sieć placówek zajmujących się rehabilitacją. Zainwestowało w remonty i nowy sprzęt. Sieć centrów rehabilitacji ma powstać na bazie miejskich przychodni.

Rehabilitacja w Łodzi po nowemu

W tym momencie modernizacja przeprowadzana jest w Centrum Rehabilitacji przy ul. Łanowej, które należy do Miejskiego Centrum Medycznego Bałuty. Na inwestycję przeznaczono na 660 tys. zł.

Kupimy kilkanaście nowych sprzętów do rehabilitacji i fizjoterapii. Wnętrze budynku zostanie odnowione, a w części przebudowane, by polepszyć jego funkcjonalność. Zmodernizowana zostanie szatnia dla pacjentów, tak, by każdy korzystający z rehabilitacji mógł komfortowo przebrać się przed zabiegami i bezpiecznie zostawić swoje rzeczy w szafce. ADAM WIECZOREK, wiceprezydent Łodzi

Nowy sprzęt, który pojawi się w tym centrum to m.in. aparat do terapii ultradźwiękowej, do masażu uciskowego, do elektroterapii, laseroterapii czy wirówka do kończyn górnych i lampa do naświetleń.

Inwestycja przy Łanowej ma rozpocząć się w czerwcu. Na przełomie września i października pacjenci powinni już korzystać z nowoczesnego sprzętu i wnętrz. Od dwóch lat mogą za to korzystać tam z siłowni zewnętrznej.

Remonty i zakupy zakończyły się za to w innym centrum rehabilitacji – przy ul. Leczniczej.

Powstał też oddział rehabilitacji przy centrum medycznym przy ul. Przyrodniczej 7/9, który będzie obsługiwał seniorów korzystających z tamtejszego Domu Dziennego Pobytu oraz powstającego Zakładu Opiekuńczo – Leczniczego. ADAM WIECZOREK

W przyszłorocznych planach jest modernizacja Centrum Rehabilitacyjnego należącego do Miejskiego Centrum Medycznego przy ul. Nastrojowej 10.

Komentarze Facebook
REKLAMA

Czytaj więcej

Wiadomości