środa, 22 maja 2024

Pumptrack w Bełchatowie będzie miejscem imprezy pn. „Nie pompujesz – nie jedziesz”

Udostępnij

Już w sobotę, 21 sierpnia pumptrack w Bełchatowie opanują fani jazdy na hulajnogach i rowerze, którzy będą brali udział w imprezie sportowej pn. „Nie pompujesz – nie jedziesz”.  Będzie to szósta runda eliminacji tej imprezy do wielkiego finału, który z początkiem września będzie organizowany na pumptracku w Nowej Soli.

Runda cyklu „Nie pompujesz – nie jedziesz” zagości na pumptracku w Bełchatowie

Ruszyły zapisy do szóstej rundy cyklu pn. „Nie pompujesz – nie jedziesz”, która odbędzie się na bełchatowskim pumptracku. To dobre wieści dla fanów hulajnogowych i rowerowych szaleństw z naszego regionu.

To wydarzenie składa się z kilku imprez organizowanych na pumptrackach w całej Polsce. Bełchatów będzie jednym z ośmiu miejsc na terenie całej Polski, gdzie odbędzie się ta impreza.

Każda runda eliminacji wyłoni po trzech najlepszych zawodników w kategorii PRO oraz po trzy najlepsze uczestniczki w kategorii Kobiet. Najlepsi zmierzą się pomiędzy sobą 5 września 2021 roku w Nowej Soli, gdzie zakończy się cykl tej imprezy. W kategorii PRO wystąpi 24 finalistów. Podobnie będzie w kategorii Kobiet. Na triumfatorów czekają atrakcyjne nagrody oraz tytuł Najszybszej Polki i Polaka.

Jeśli chodzi o pozostałe kategorie, to sklasyfikowani w: amatorach, hulajnodze i kidsach będą zbierali punkty do ogólnopolskiego rankingu, który będzie na bieżąco aktualizowany.

Zapisy do kilku cyklów ruszyły już na stronie www.pompuje.pl, gdzie można również znaleźć regulamin imprezy i pisemną zgodę na udział od rodzica dla niepełnoletnich. Udział w zawodach będzie całkowicie bezpłatny. Zapisy będą prowadzone do piątku, 20 sierpnia do godz. 20:00, a po tym terminie i w dniu zawodów nie będzie już możliwości wpisania się na listę startową w danej lokalizacji. W każdym miejscu limit zawodników wynosi 150 osób.

– Rywalizacja polega na jeździe indywidualnej na czas z wykorzystaniem profesjonalnego pomiaru czasu. W pierwszej fazie zawodów każdy z zawodników posiada dwie próby, z której pod uwagę bierze się lepszy wynik. Następnie na podstawie uzyskanych czasów, w każdej z kategorii, awans do drugiej fazy uzyskuje 16 najlepszych zawodników. W finałowej części zawodów dobieramy zawodników w pary, w których rywalizacja odbywa się systemem play-off (przegrany odpada, zwycięzca przechodzi dalej) ~ czytamy na stronie współorganizatora Miejskiego Centrum Sportu w Bełchatowie.

Tego dnia pumptrack w Bełchatowie będzie pełen nie tylko sportowych wrażeń, ale wielu atrakcji takich jak: testy rowerów NS Bikes, DJ, strefa chillout’u Red Bull, food trucki oraz ambasadorzy cyklu „Nie pompujesz – nie jedziesz”: Marcin Rot i Szymon Godziek. Organizatorem jest Fundacja Sfera Sportu.

W dniu imprezy biuro zawodów będzie otwarte od godz. 14:00 i od tej samej godziny będzie można trenować. Rozpoczęcie zmagań przewidziano około godz. 16:00.

https://www.facebook.com/pompuje/posts/1491946791192156

Przypomnijmy, że bełchatowski pumptrack otwarto we wrześniu 2018 roku w pobliżu SkatePlazy, która powstała w 2016 roku. Pumptrack z powodzeniem służy fanom rowerów i hulajnog, a sąsiadujący obiekt wpisuje się w zamiłowania osób jeżdżących na BMW, rolkach i deskorolce. W momencie otwarcia ten obiekt był trzecim pod względem wielkości w kraju. Inwestycja ta kosztowała 1,7 miliona złotych. Skateplaza kosztowała o 200 tysięcy złotych mniej.

Znajdujący się przy ul. Turkusowej na osiedlu Binków w Bełchatowie pumptrack ma powierzchnię ponad 2100 m2. Powierzchnię asfaltową stanowi blisko 900 m2. Pumptrack jest złożony z dużej ilości małych „hopek”, zakrętów i garbów, które pozwalają nabierać dość duże prędkości bez pedałowania, czy odpychania się.

Bełchatowski pumptrack tworzą dwa tory. Easy truck jest propozycją dla mniej zaawansowanych z przeszkodami o wysokości od 40 do 60 cm, a flow truck jest przeznaczony dla osób mających już doświadczenie. Znajduje się na nim sekcja wyścigowa „racing” i miejsce, gdzie można oddawać skoki tzw. „flow”. Tam wysokość przeszkód oscyluje od 50 do 170 cm wysokości.

Miejskie Centrum Sportu współorganizujące to wydarzenie sportowe zapewnia, że im bliżej terminu 21 sierpnia 2021 roku (sobota), tym więcej informacji można spodziewać się na stronie internetowej www.mcs.belchatow.pl oraz na facebook’owym profilu.

Przeczytaj także:

Szymon Broncel wygrał brutalny pojedynek na gali EFM Show

Pływacy z EKS Skry Bełchatów z rekordami życiowymi w łódzkiej Zatoce Sportu

Komentarze Facebook
REKLAMA

Czytaj więcej

Wiadomości