piątek, 14 czerwca 2024

Przemysław Wachowski ponownie rektorem ASP w Łodzi

Udostępnij

W Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi odbyły się wybory rektora uczelni. Ponownie na to stanowisko został wybrany Przemysław Wachowski. Był jedynym kandydatem na to stanowisko. Powołano go na kadencję czteroletnią, od 1 września 2024 roku do 2028 roku.

Przemysław Wachowski jedynym kandydatem

Przemysław Wachowski kieruje uczelnią od 2020 roku. Nowy rektor został wybrany w głosowaniu, w którym udział wzięło 56 elektorów. Rektor elekt uzyskał 55 głosów poparcia. W programie wyborczym Przemysław Wachowski zapowiada kontynuację dotychczasowej strategii, która oparta jest na rozwijaniu współpracy z otoczeniem: uczelniami, instytutami badawczymi, instytucjami kultury i środowiskiem gospodarczym. Natomiast jednym z pierwszoplanowych założeń na lata 2024-2028 jest zwiększenie samorządności studentów.

Chciałbym, aby studenci, a przede wszystkim absolwenci, mieli większy wpływ na kształtowanie programów studiów i wspierali w tym działaniu swoich nauczycieli – zapowiada dr hab. Przemysław Wachowski, rektor elekt ASP w Łodzi.

Jego program zakłada także przeprowadzenie analizy jakości nauczania, aktualizację programów studiów, by były przystosowane do szybko zmieniających się wymagań rynku pracy.

Jak czytamy na stronie internetowej ASP w Łodzi, Przemysław Wachowski jest artystą malarzem prowadzącym w uczelni od wielu lat Pracownię Praktyki i Teorii Koloru. Z Akademią Sztuk Pięknych w Łodzi związany jest od ponad 30 lat.

Dyplom z malarstwa uzyskał w 1995 roku na Wydziale Edukacji Wizualnej Państwowej Wyższej Szkoły Sztuk Plastycznych im. Strzemińskiego w Łodzi. Z kolei dyplom doktora w dziedzinie sztuk plastycznych w zakresie dyscypliny artystycznej malarstwo uzyskał w 2003 roku. Stopień naukowy doktora habilitowanego sztuki zdobył w 2024 roku w Akademii Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu.

Czytaj też: Nowe zasady ortograficzne języka polskiego od 2026 roku

W latach 2013–2015 prowadził Pracownię Malarstwa i Rysunku II, a od roku 2015 – Pracownię Praktyki i Teorii Koloru. W Akademii Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi pełnił między innymi funkcje Prodziekana Wydziału Edukacji Wizualnej (kadencja 2008–2012), Dziekana Wydziału Sztuk Wizualnych (kadencja 2012–2016), Dziekana Wydziału Sztuk Wizualnych (kadencja 2016–2019), Pełnomocnika Rektora ds. jakości kształcenia (2013–2019), Dziekana Wydziału Sztuk Pięknych (2019–2020) oraz Rektora (kadencja 2020–2024).

Czytaj też: Nowy rektor Politechniki Łódzkiej. Krzysztof Jóźwik jedynym kandydatem

Komentarze Facebook

Skomentuj

Wpisz komentarz!
Podaj swoje imię

REKLAMA

Czytaj więcej

Wiadomości

Nie możesz kopiować zawartości tej strony. Wszystkie prezentowane treści podlegają ochronie prawa autorskiego, a ich właścicielem jest wydawca Wiadomosci-Lodz.pl

Uncategorized e skuteczni : darmowe metody zdobywania klientów. Poniżej przedstawiamy najczęstsze zastosowania medyczne tlenoterapii hiperbarycznej.