środa, 22 maja 2024

Nowy rektor Politechniki Łódzkiej. Krzysztof Jóźwik jedynym kandydatem

Udostępnij

Dotychczasowy rektor Politechniki Łódzkiej – Krzysztof Jóźwik – był jedynym kandydatem ubiegającym się o to stanowisko. Dziś (25 kwietnia) Uczelniane Kolegium Elektorów zdecydowało o ponownym powołaniu go na ten urząd.

Nowy-stary rektor Politechniki Łódzkiej

Politechnika Łódzka to kolejna uczelnia, która wybiera swoje władze. Rok 2024 jest bowiem końcem kadencji dotychczasowych władz i początkiem nowej 4-letniej kadencji. Na urząd rektora tej uczelni zgłosił się tylko jeden kandydat – dotychczasowy rektor prof. Krzysztof Jóźwik. Te funkcję sprawuje od 2020 roku, kiedy zastąpił na stanowisku prof. Sławomira Wiaka.

Czytaj też: Nowe leczenie glejaka. Przełom w badaniach polskich naukowców

Głosowanie nad wyborem nowego rektora PŁ odbyło się wczesnym popołudniem w czwartek 25 kwietnia. O wyborze zdecydowało Uczelniane Kolegium Elektorów, w którego skład wchodzi 111 osób z wszystkich grupy pracowników, studentów i doktorantów Politechniki Łódzkiej. Wyboru dokonano większością głosów, za kandydaturą Jóźwika głosowało 90 elektorów. Kadencja nowego rektora rozpocznie się 1 września.

Przeżywam tę chwilę po raz drugi, ale nie jest ona taka sama jak przed czterema laty. Jako jedyny kandydat czułem dodatkową odpowiedzialność i to mobilizowało mnie do jeszcze większej pracy. Dziś mam też inną perspektywę. Wiem, co oznacza kierowanie uczelnią, dlatego to doświadczenie zdobyte w wyjątkowo trudnych okolicznościach zewnętrznych daje mi solidny fundament do kontynuowania najlepszego kursu dla naszej ukochanej Politechniki – powiedział prof. Krzysztof Jóźwik, nowy rektor Politechniki Łódzkiej.

Czytaj też: Edukacja z wojskiem. Fala chętnych na szkolenie. Ponad 800 zgłoszeń

Nowy rektor Politechniki Łódzkiej zapowiada swój program działania na kolejne 4 lata pod hasłem: „Politechnika Łódzka – nasze wspólne dobro”.

Prof. Krzysztof Jóźwik ma 62 lata. Jest absolwentem Wydziału Mechanicznego Politechniki Łódzkiej. Studia ukończył w 1987 roku, uzyskując dyplom z wyróżnieniem w specjalności samochody i ciągniki. Od tego czasu jest związany z Instytutem Maszyn Przepływowych, którego dyrektorem został w 2007 r. Doktoryzował się w 1998 roku, a stopień naukowy doktora habilitowanego uzyskał w 2006 roku. W 2014 r. otrzymał nominację profesorską w obszarze nauk technicznych.

Ma doświadczenie w zakresie zarządzania. Był prodziekanem ds. studenckich na Wydziale Mechanicznym (2002-2008), a następnie prorektorem ds. kształcenia (2008-2012). W latach 2007-2017 był członkiem Zarządu Łódzkiego Regionalnego Parku Naukowo-Technologicznego. Od stycznia 2020 r. pełnił obowiązki prorektora ds. kształcenia, a od marca kierował Sztabem Antykryzysowym PŁ, w związku z pandemią COVID-19.

Nowy rektor politechniki łódzkiej krzysztof jóźwik

Komentarze Facebook

Skomentuj

Wpisz komentarz!
Podaj swoje imię

REKLAMA

Czytaj więcej

Wiadomości