środa, 22 maja 2024

Protest rolników w Łodzi 26 kwietnia. Utrudnienia na Piłsudskiego

Udostępnij

Kierowcy, którzy planują przemieszczać się w piątek (26 kwietnia) po łódzkich ulicach, muszą albo znaleźć alternatywę, albo uzbroić się w cierpliwość. Na ulice znów wyjadą traktory. Protest rolników w Łodzi odbędzie się w godzinach 10-17.

Protest rolników w Łodzi 26 kwietnia

O proteście ostrzega łódzka policja. Utrudnień należy spodziewać się w trzech lokalizacjach:

  • przed urzędem marszałkowskim przy al. Piłsudskiego 8,
  • na al. Piłsudskiego od ul. Sienkiewicza do ul. Piotrkowskiej,
  • na al. Mickiewicza od ul. Piotrkowskiej do ul. Wólczańskiej.

Mundurowi z łódzkiej drogówki apelują do wszystkich kierowców o zrozumienie i cierpliwość na drogach w piątek, 26 kwietnia. Ten apel może mieć szczególne znaczenie, bowiem protest rolników w Łodzi odbędzie się w samym centrum, na jednej z głównych arterii miasta.

W czasie zgromadzenia zalecamy korzystanie z innych ulic oraz przejazd tunelem trasy W-Z. O wszystkich utrudnieniach będziemy informować na bieżąco. Zachęcamy do monitorowania komunikatów wydawanych przez zarządców dróg – mówi mł. asp. Jadwiga Czyż z wydziału ruchu drogowego KMP w Łodzi.

Należy pamiętać o zachowaniu szczególnej ostrożności oraz bezpiecznego odstępu od pojazdów rolniczych. Gdy kierowcy zobaczą policjanta kierującego ruchem, to do jego poleceń powinni się stosować.

Wielki protest rolników w Warszawie

Rolnicy sprzeciwiają się zapisom zawartym w Zielonym Ładzie. To przeciwko niemu protestują już od wielu miesięcy. Sytuację komplikują dodatkowo nieskuteczne rozmowy z polskim rządem, rolnicy alarmują bowiem, że od ponad miesiąca premier Donald Tusk nie miał czasu, by spotkać się z nimi czy podjąć jakiekolwiek działania, by załagodzić sytuację. Podobne manifestacje organizują rolnicy w całej Europie.

10 maja w Warszawie rolnicy zapowiadają wielką manifestację pod hasłem „Precz z Zielonym Ładem”. Początek o godzinie 12 na placu Zamkowym.

Komentarze Facebook

Skomentuj

Wpisz komentarz!
Podaj swoje imię

REKLAMA

Czytaj więcej

Wiadomości