środa, 22 maja 2024

Edukacja z wojskiem. Fala chętnych na szkolenie. Ponad 800 zgłoszeń

Udostępnij

Tylko w ciągu dwóch dni zapisów do programu Edukacja z wojskiem wpłynęło ponad 800 zgłoszeń. Zostały ostatnie dni na zapisy. Szkolenie będzie przeprowadzone od 6 maja do 20 czerwca.

Edukacja z wojskiem

To program dla uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych, który ogłosili podczas wspólnej konferencji minister edukacji narodowej Barbara Nowacka i wicepremier, minister obrony narodowej Władysław Kosiniak-Kamysz. Szkolenia w szkołach rozpoczną się 6 maja a zakończą 20 czerwca. W planach są 3-godzinne bloki zajęciowe dostosowane do wieku młodzieży oraz potrzeb danego regionu. Szkolenia w szkołach będą prowadzili żołnierze. Podczas zajęć uczniowie mają zapoznać się m. in. z zasadami alarmowania, sposobami szukania i wzywania pomocy, podstawami ewakuacji i schronienia i z podstawami udzielania pomocy.

Doszliśmy do wspólnego wniosku, że trzeba wprowadzić edukacją o bezpieczeństwie do szkół, pokazać wojsko w szkole, pokazać, co można zrobić, jak przygotować się na sytuacje kryzysowe, np. poprzez udzielanie pierwszej pomocy. Bezpieczeństwo to siła, mądrość i edukacja obywateli. Szkoła jest miejscem, które powinno także uczyć jak zachowywać się w sytuacjach kryzysowych – mówi wicepremier i szef MON Władysław Kosiniak-Kamysz.

Zapisy do programu Edukacja z wojskiem rozpoczęły się w środę (17 kwietnia), w dniu ogłoszenia programu i w ciągu dwóch dni wpłynęło około 800 zgłoszeń. To samorządy decydują, które szkoły z ich terenu wezmą udział w szkoleniach.

Edukacja z wojskiem 2

Po zakończeniu szkoleń przeprowadzona będzie ocena pilotażu i jeśli wypadnie pozytywnie, program Edukacja z wojskiem będzie kontynuowany w kolejnych latach. Formularze zgłoszeniowe można wysyłać do 24 kwietnia. Zapisy prowadzone są wyłącznie  stronę internetową MEN.

Komentarze Facebook
REKLAMA

Czytaj więcej

Wiadomości