niedziela, 19 maja 2024

Protest rolników w Łodzi. 12 kwietnia zablokowane ulice. Utrudnienia i objazdy

Udostępnij

Na piątek, 12 kwietnia, zaplanowano protest rolników w Łodzi. To bez wątpienia największy taki protest w ostatnim czasie w tej części regionu. Policja ostrzega kierowców przed utrudnieniami, które bez wątpienia potrwają cały dzień. W związku z tym MPK Łódź wprowadza objazdy.

Protest rolników w Łodzi

Łódzka policja podała w komunikacie, gdzie dokładnie odbędzie się protest rolników w Łodzi. Zablokowane będą skrzyżowania: drogi krajowej 72 w Nowosolnej, ulicy Strykowskiej i Inflanckiej, ulicy Aleksandrowskiej i Szczecińskiej oraz wjazdy i zjazdy z S14 na ulicy Maratońskiej. A to oznacza, że „stanie” całe miasto, ponieważ blokady będą na strategicznych komunikacyjnie skrzyżowaniach z każdej strony Łodzi.

Protest rolników w Łodzi zaplanowany jest w godzinach 10-17, jednak z utrudnieniami z pewnością trzeba liczyć się znacznie dłużej, zanim ruch miejski wróci do normy. Precyzując – godzinie 10 rozpocznie się się przejazd ul. Strykowską od Imielnika Nowego do skrzyżowania ul. Strykowskiej z ul. Inflancką, które zostanie zablokowane do godz. 17.

Funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego łódzkiej komendy będą wskazywać objazdy i w miarę możliwości upłynnić ruch. Przypominamy, że zrozumienie wydawanych poleceń i podawanych sygnałów oraz znaków może znacząco ułatwić komunikację pomiędzy policjantem a kierowcą. Wzajemny szacunek bezpośrednio wpływa na skuteczny i sprawny sposób udrożnienia ruchu w danym miejscu, a właściwe zrozumienie sytuacji drogowej pomaga zachować bezpieczeństwo zarówno kierujących jak i innych niechronionych uczestników ruchu drogowego – apeluje sierż. szt. Maksymilian Jasiak z KMP w Łodzi.

Protest będzie oznaczał utrudnienia nie tylko dla kierowców, ale i pasażerów komunikacji miejskiej, dlatego MPK Łódź zapowiada objazdy.

Objazdy MPK w związku z protestem

Autobusy kursujące w tych okolicach, w których odbędzie się protest rolników, zostaną wstrzymane lub będą kierowane objazdem. Chodzi dokładnie o linie: 51AB, 53AB, 54AB, 60ABCD, 61, 64AB, 68, 70, 78, 81, 84AB, 91ABC i 94.

 • Linia 53A z pętli dw. Łódź Fabryczna linia skrócona do przystanku Brzezińska – Karkonoska. Autobusy zawrócą na pętli przy ul. Karkonoskiej i podjadą na przystanku w kierunku dw. Łódź Fabryczna, gdzie nastąpi wymiana pasażerów i postój.
 • Linia 53B w godzinach protestu zostanie zawieszona.
 • Linia 54A z pętli Janów linia skrócona do skrzyżowania Pomorska – Wendy, gdzie zawraca. Linia kursuje według specjalnego rozkładu jazdy. Obsługa wyłącznie autobusami mini. Autobusy dowiozą pasażerów do przystanku Pomorska – Wendy (1626) w kierunku północnym, następnie bez pasażerów zawrócą na skrzyżowaniu z ul. Wendy i podjadą na przystanek w kier. Janowa (1627), który będzie przystankiem dla wsiadających.
 • Linia 54B w godzinach protestu zostanie zawieszona.
 • Linia 60ABC z pętli Stryków dworzec PKP, Michałówek Dobra, Imielnik Nowy do skrzyżowania Strykowska – Wycieczkowa bez zmian, następnie Wycieczkową, Warszawską, Astrów, Marysińską, Inflancką, Zagajnikową, Sporną, Pankiewicza, Palki i dalej właściwą trasą. Z pętli CH Tulipan do ronda Solidarności bez zmian, następnie Źródłową, Obrońców Westerplatte, Boya Żeleńskiego, Sporną, Zagajnikową, Inflancką, Marysińską, Astrów, Warszawską, Wycieczkową, Strykowską i dalej właściwymi trasami.
 • Linia 60D z pętli Marysin Tęczowa do skrzyżowania Centralna – Warszawska bez zmian, następnie Warszawską, Kryształową, Łupkową, Strykowską, Wycieczkową, Warszawską, Astrów, Marysińską, Inflancką, Zagajnikową, Sporną, Pankiewicza, Palki i dalej właściwą trasą. Z pętli CH Tulipan do ronda Solidarności bez zmian, następnie Źródłową, Obrońców Westerplatte, Boya Żeleńskiego, Sporną, Zagajnikową, Inflancką, Marysińską, Astrów, Warszawską, Tęczową do pętli Marysin Tęczowa.
 • Linia 64 z pętli cm. Zarzew i Widzew Czajkowskiego do skrzyżowania Wojska Polskiego – Palki bez zmian, następnie Palki, Pankiewicza, Sporną, Boya-Żeleńskiego i dalej stałą trasą. Z pętli Zachodnia Limanowskiego do skrzyżowania Wojska Polskiego – Źródłowa bez zmian, następnie Źródłową, Palki, Wojska Polskiego i dalej stałą trasą.
 • Linia 68 z pętli pl. Niepodległości zostanie skrócona do Grupowej Oczyszczalni Ścieków.
 • Linia 70 z pętli Rondo Powstańców 1863 r. do skrzyżowania Inflancka – Zagajnikowa bez zmian, następnie Zagajnikową, Sporną, Pankiewicza, Palki i dalej stałą trasą. Z pętli Instytut CZMP do ronda Solidarności bez zmian, następnie Źródłową, Obrońców Westerplatte, Boya Żeleńskiego, Sporną, Zagajnikową, Inflancką do pętli Rondo Powstańców 1863 r.
 • Linia 78 z pętli Dw. Łódź Żabieniec do skrzyżowania Rojna – Rydzowa bez zmian, następnie Rojną, Szczecińską, Atoniew, Rąbień: Słowiańską, Aleksandrowską, Aleksandrów Łódzki: Konstantynowską, Wojska Polskiego i dalej właściwą trasą.
 • Linia 81 z pętli Sikawa Centrum Handlowe do skrzyżowania Wojska Polskiego – Palki bez zmian, następnie Palki, Pankiewicza, Sporną, Zagajnikową, Inflancką i dalej stałą trasą. Z pętli cm. Szczecińska skrzyżowania Inflancka – Zagajnikowa bez zmian, następnie Zagajnikową, Sporną, Boya-Żeleńskiego, Obrońców Westerplatte, Źródłową, Palki, Wojska Polskiego i dalej stałą trasą.
 • Linia 84A w godzinach protestu zostanie zawieszona.
 • Linia 84B z pętli Teofilów Rojna pojedzie Rojną (zawraca na rondzie Muszyńskiego), Szczecińską, Antoniew, Rąbień: Słowiańską, Aleksandrowską, Aleksandrów Łódzki: Konstantynowską, Dmowskiego do pętli Poselska
 • Linia 91A z pętli Janów skrócona do przystanku Wiączyńska – Autostrada A1. Obsługa wyłącznie autobusami mini. Autobusy po zjeździe z wiaduktu nad autostradą zawrócą przy starej Wiączyńskiej i podjadą na przystanek w kier. Janowa, gdzie nastąpi wymiana pasażerów.
 • Linia 91B i 91C w godzinach protestu zostaną zawieszone.
 • Linia 94 z pętli Retkini do skrzyżowania Maratońska – Golfowa bez zmian, następnie Golfową, Nowy Józefów, Gillette, Innowacyjną, Kościelną, Łódzką, Jana Pawła II do pętli pl. Wolności.

Postulaty rolników

Mimo że NSZZ Solidarność Rolników Indywidualnych zakończyła strajk okupacyjny w ministerstwie rolnictwa, protesty nie kończą się – tak przekazał przewodniczący związku Tomasz Obszański. Dodał, że rolnicy dostali informację, że w tym tygodniu spotka się z nimi premier Donald Tusk. Rolnicy sprzeciwiają się tzw. Zielonemu Ładowi i napływowi towarów z Ukrainy.

Ogólnopolski protest rolników w Warszawie odbędzie się 6 maja.

Komentarze Facebook
REKLAMA

Czytaj więcej

Wiadomości