niedziela, 19 maja 2024

Budżet Obywatelski 2024. Miasto przekazało 30 mln zł na realizację projektów. Wnioski od 10 maja

Udostępnij

30 mln zł przekazało miasto na budżet obywatelski 2024. Mieszkańcy mają miesiąc na zastanowienie się, jaki projekt chcieliby w Łodzi. Nabór wniosków rozpocznie się 10 maja.

Budżet Obywatelski 2024

Łódzki Budżet Obywatelski to szansa dla mieszkańców na wprowadzenie do miejskiej przestrzeni swoich pomysłów. W tym roku odbędzie się 12. edycja programu. W ciągu poprzednich mieszkańcy zgłosili ponad 10 tysięcy projektów. W głosowaniu wybrano do realizacji około 2,5 tys. zadań.

Mieszkańcy mogą składać projekty osiedlowe i ponadosiedlowe, dotyczące m.in. zieleni, polityki komunalnej, infrastruktury, kultury czy edukacji i sportu. We wniosku należy wskazać przedmiot i miejsce realizacji zadania, a także jego szacunkowy koszt. Wszystkie wnioski są później dokładnie analizowane. Urzędnicy sprawdzają m.in. czy zadanie może zostać zrealizowane we wskazanej lokalizacji i czy wnioskodawca właściwie oszacował jego wartość.

Nabór wniosku do tegorocznego budżetu obywatelskiego rozpocznie się 10 maja i potrwa do 3 czerwca. Projekty można proponować na dwa sposoby: drogą elektroniczną na stronie UMŁ, papierowo w siedzibie Biura Aktywności Miejskiej przy Tuwima 10 oraz korespondencyjnie. Głosowanie nad projektami, które przejdą weryfikację, zaplanowane jest na październik. I to wtedy wszyscy mieszkańcy Łodzi będą mogli zdecydować o tym, które zadania warto zrealizować.

Komentarze Facebook
REKLAMA

Czytaj więcej

Wiadomości