niedziela, 21 lipca 2024

Pożar hali Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej. Straty na 100 tysięcy złotych

Udostępnij

Pozar-hali-lka1
Pozar-hali-lka4
Pozar-hali-lka2

W czwartek (20 czerwca) wieczorem w hali serwisowej Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej na Widzewie wybuchł pożar. Ogień gasiło siedem zastępów strażaków. I choć pożar hali udało się szybko opanować, straty szacowane są nawet na około 100 tysięcy złotych. Na szczęście w pożarze nikt nie został ranny.

Do pożaru hali Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej doszło po godzinie 19. Gdy na miejsce zadysponowano strażaków, z hali wyprowadzono wszystkie stojące w niej pociągi.

Prawdopodobną przyczyną pożaru było stopienie się izolacji przewodów trakcyjnych. Prąd o wysokim natężeniu popłynął przez nieizolowane przewody, częściowo przez konstrukcję hali i doprowadził do zapalenia materiałów ocieplających ściany pawilonu.

Ogień nie rozprzestrzenił się na pozostałą część konstrukcji dzięki szybkiej akcji strażaków. Rzeczniczka ŁKA nie podaje szczegółów, ale informuje, że hala była ubezpieczona i miała wszelkie niezbędne systemy bezpieczeństwa.

https://youtu.be/jrbOSHIHvQw

Komentarze Facebook
REKLAMA

Czytaj więcej

Wiadomości

Nie możesz kopiować zawartości tej strony. Wszystkie prezentowane treści podlegają ochronie prawa autorskiego, a ich właścicielem jest wydawca Wiadomosci-Lodz.pl

P