piątek, 21 czerwca 2024

Rossmann zachęca kobiety do założenia biznesu i… daje im na to 60 tysięcy złotych

Udostępnij

Stań na własnych nogach – to nowa akcja Rossmanna, która ma wesprzeć kobiety w założeniu ich własnego biznesu. Firma ogłosiła konkurs na najlepsze biznesplany, a w nim do wygrania jest nawet 30 tysięcy złotych na założenie i rozwój biznesu. Zgłoszenia można wysyłać do 20 lipca.

Dla kogo wsparcie Rossmanna

Szyjesz dziecięce ubranka? A może wyrabiasz domowe maseczki lub produkujesz własne świece czy ramki na zdjęcia? W takim razie to coś dla ciebie. Jeśli do tej pory nie pomyślałaś nawet, że twoje hobby może stać się źródłem utrzymania, czas to zmienić. I w tym chce pomóc Rossmann.

„Stań na własnych nogach” ma zachęcić kobiety do pochwalenia się swoimi wyrobami. Granty, które mogą dzięki temu zdobyć, umożliwią im udoskonalenie produktów i rozwój własnego biznesu. Pomogą w tym członkowie Klubu Rossmann oraz Fundacja Mamo Pracuj, która od lat wspiera aktywizację zawodową kobiet. Fundacja została partnerem merytorycznym akcji.

Jak wciąć udział w akcji

Do 20 lipca posiadaczki aplikacji Rossmann PL, będące osobami fizycznymi bądź prowadzącymi jednoosobową działalność gospodarczą, mogą zgłaszać swoje pomysły na biznes za pośrednictwem strony internetowej www.rossmann.pl/stannawlasnychnogach. Aby to zrobić należy: zaakceptować regulamin konkursu, wypełnić formularz zgłoszeniowy, dołączyć fotografię lub filmik o produkcie, a także jego opis.

Do zgłoszenia należy także dodać tzw. biznesplan, ale ten warunek nie powinien być kłopotliwy. Na stronie dostępny jest specjalny dokument, który ułatwi samodzielne przygotowanie biznesplanu. Produkty można zgłaszać w pięciu kategoriach: uroda, zdrowie, moda i akcesoria, drobne artykuły wyposażenia wnętrz oraz artykuły dla dzieci.

Głosowanie i nagrody

Kolejnym etapem konkursu będzie głosowanie na jeden z (maksymalnie) 50 najlepszych, zdaniem jury, zgłoszonych projektów. W komisji zasiądą przedstawiciele firmy Rossmann oraz Fundacji Mamo Pracuj. Oceniane będą: oryginalność, innowacyjność, walory użytkowe i artystyczne produktów. Dodatkowo od 1 sierpnia do 5 września wszyscy posiadacze aplikacji Rossmann PL będą mogli głosować na jeden z projektów. Każdy klubowicz może oddać tylko jeden głos.

Nazwiska trzech zwyciężczyń zostaną ogłoszone we wrześniu. Nagroda główna to 30 tys. zł., a dwa kolejne miejsca zostaną wyróżnione grantami w wysokości 20 i 10 tys. zł. Pieniądze te mają zostać przeznaczone na prace nad zgłoszonym produktem, a pośrednio – na rozwój własnej działalności.

Komentarze Facebook
REKLAMA

Czytaj więcej

Wiadomości

Nie możesz kopiować zawartości tej strony. Wszystkie prezentowane treści podlegają ochronie prawa autorskiego, a ich właścicielem jest wydawca Wiadomosci-Lodz.pl

P