niedziela, 21 lipca 2024

Potężna burza w Łodzi i regionie. Ponad 500 interwencji

Udostępnij

W czwartek, 27 czerwca, burza w Łodzi i regionie dała się we znaki wszystkim. Tylko do godziny 20.00 strażacy w Łódzkiem przyjęli 450 zgłoszeń dotyczących zalanych dróg, posesji, a przede wszystkim połamanych i poprzewracanych drzew.

Potężna burza w Łodzi i regionie

Burza w Łodzi i regionie, choć zapowiadana przez służby meteorologiczne, nadeszła nagle i w kilka minut przerodziła się w nawałnicę. Kilka razy zagrzmiało i po chwili można było zobaczyć ścianę wody. Momentalnie zostały zalane podwórka i niektóre ulice. Kompletnie nieprzejezdna była w Łodzi ulica Tatrzańska przy parku Podolskim, gdzie w rozlewisku ugrzęzły samochody.

W samej Łodzi prawdopodobnie mieliśmy do czynienia ze zjawiskiem downburst1Downburst i microburst – co to jest? Krótka charakterystyka, a prędkość wiatru mogła przekraczać nawet 100 km/h.

Szczęścia nie miało też wielu kierowców, którzy swoje samochody zostawili zaparkowane w bliskiej odległości od drzew. Tak było na przykład na ulicy Umińskiego, czy w samym centrum miasta na Wigury, Pomorskiej.

Setki interwencji po burzy

Burza szalała w całym województwie. Z jak potężnym zjawiskiem mieliśmy do czynienia, najlepiej widać na zdjęciu z okolic Szczercowa.

20240627 burza nad szczercowem

Tylko do godziny 20 strażacy w Łódzkiem interweniowali 450 razy. Większość tych interwencji związanych z burzą w Łodzi i regionie dotyczyła tzw. wiatrołomów.

Dynamikę liczby interwencji strażackich w powiatach, w których było ich najwięcej, widać na poniższym wykresie.

Interwencje strażaków po burzy w Łodzi i regionie | 2024-06-27


Aktualne informacje dotyczące pogody w Łodzi i regionie w specjalnej zakładce: PROGNOZA POGODY

Przypisy
Komentarze Facebook

Skomentuj

Wpisz komentarz!
Podaj swoje imię

REKLAMA

Czytaj więcej

Wiadomości

Nie możesz kopiować zawartości tej strony. Wszystkie prezentowane treści podlegają ochronie prawa autorskiego, a ich właścicielem jest wydawca Wiadomosci-Lodz.pl

P