środa, 22 maja 2024

Poszukiwani kibice Widzewa Łódź

Udostępnij

Po zakończonym meczu Widzewa Łódź ze Zniczem Pruszków (25 lipca) kilkudziesięciu kibiców wtargnęło na murawę stadionu przy Piłsudskiego w Łodzi. Kilku z nich na miejscu zostało zatrzymanych przez policję. Pozostali uciekli. Poszukiwani kibice Widzewa po zatrzymaniu usłyszą zarzuty. Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Łodzi proszą o pomoc w ustaleniu tożsamości tych, których nie udało się do tej pory zatrzymać i zidentyfikować.

Poszukiwani kibice Widzewa Łódź 

W sprawie prowadzone jest dochodzenie, a wszyscy, którzy rozpoznają wizerunki osób zamieszczonych na zdjęciach proszeni są o kontakt z funkcjonariuszami Wydziału dw. z Przestępczością Pseudokibiców Komendy Miejskiej Policji w Łodzi pod numerami: 47 841 35 16, 47 841 35 17 oraz 792 756 997.

Policjanci zapewniają anonimowość wszystkim, którzy przyczynią się do ustalenia danych i zatrzymania kiboli, którzy wtargnęli na boisko. Oprócz karnych zarzutów wszystkim grożą długoletnie zakazy stadionowe.

Zatrzymania poszukiwanych kibiców Widzewa

Do piątku zatrzymano 10 pseudokibiców. Dodatkowo dwóch zgłosiło się samodzielnie do komisariatów z informacją, że są tymi, którzy wtargnęli na boisko. Wcześniej rozpoznali się na zdjęciach opublikowanych przez policję. Dlatego, łącznie  12 osób usłyszało już zarzuty naruszenia przepisów o organizacji imprez masowych. Każdemu z nich grozi kara do 3 lat więzienia. Już usłyszeli zakazy stadionowe.

Dodatkowo jeden z mężczyzn usłyszał zarzuty naruszenia nietykalności cielesnej policjanta. Wśród zatrzymanych jest też kibol, który w czasie zajść na murawie stadionu uderzył jednego z piłkarzy Widzewa Łódź. 

Wciąż są jeszcze poszukiwani kibice Widzewa, których tożsamość nie została ustalona, a którzy po meczu ze Zniczem Pruszków wtargnęli na boisko.

Komentarze Facebook

1 komentarz

Nie można dodawać komentarzy.

REKLAMA

Czytaj więcej

Wiadomości