czwartek, 23 maja 2024

Pościg i obywatelskie zatrzymanie młodego kierowcy. Mężczyzna miał w organizmie ponad 1,5 promila alkoholu

Udostępnij

Obywatelskie zatrzymanie pijanego mieszkańca gminy Zelów

W nocy z piątku, 30 kwietnia na sobotę, 1 maja na terenie miasta Bełchatowa miało miejsce obywatelskie zatrzymanie pijanego kierowcy, którym wykazali się mieszkańcy naszego miasta.

Świadkowie zdarzenia jechali nocą ulicami Bełchatowa. Na rondzie gen. Józefa Wybickiego przy ul. Kwiatowej zauważyli, że na drodze leży reflektor wraz z potłuczonym szkłem. Następnie udali się oni w okolice parkingu przy Galerii Olimpia, gdzie ich uwagę przykuł pojazd marki peugeot, który miał uszkodzoną przednią część. W samochodzie brakowało przedniego reflektora, a zderzak i pokrywa silnika były wgniecione.

Z relacji świadków wynika, że za kierownicą siedział młody mężczyzna w towarzystwie dwóch kobiet. Bełchatowianie postanowili sprawdzić, czy kierowcy i pasażerkom nie dzieje się nic złego, a kiedy zbliżyli się, poczuli od młodego mężczyzny woń alkoholu. Kierowca peugeota i dwie kobiety opuścili pojazd i stanęli w dalszej odległości od niego, a świadkowie postanowili przyjrzeć się działaniom tych osób.

W końcu młody mężczyzna wsiadł za kierownicę peugeota i bardzo porywczo odjechał, a bełchatowianie, którzy wcześniej poczuli od mężczyzny alkohol, ruszyli w pościg za nim. Świadkowie rozdzielili się w taki sposób, aby nie pozwolić młodemu kierowcy na ucieczkę, a o wszystkim poinformowali Komendę Powiatową Policji w Bełchatowie.

Ostatecznie obywatelskie zatrzymanie miało miejsce przy ulicy Budryka na osiedlu Binków, gdzie bełchatowianie powstrzymali 21-latka przed dalszą jazdą i przekazali go w ręce mundurowych. Stróże prawa przeprowadzili na miejscu badanie stanu trzeźwości, które wykazało, że kierowca peugeota miał w organizmie ponad 1,5 promila alkoholu. Pobrano także krew młodego mężczyzny w celu przeprowadzenia badań, a świadków przesłuchano.

Obywatelskie zatrzymanie na terenie Bełchatowa spowodowało, że nieodpowiedzialny 21-latek stracił prawo jazdy, a po wytrzeźwieniu usłyszał zarzut kierowania pojazdem mechanicznym pod wpływem alkoholu. Mieszkańcowi gminy Zelów za ten czyn grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, a okoliczności zdarzenia badają policjanci śledczy z wydziału do spraw wykroczeń i przestępstw w ruchu drogowym.

Na stronie www.belchatow.policja.gov.pl można na bieżąco śledzić informacje napływające z Komendy Powiatowej Policji w Bełchatowie, o których również informujemy na naszym portalu.

Komentarze Facebook
REKLAMA

Czytaj więcej

Wiadomości